Samovolné spouštění aplikací

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Samovolné spouštění aplikací

Příspěvek od mist »

Prirovnani k zarovkam je zajimave. JENZE ... operacni system nejsou zarovky ve sklepe. Bez technikaliji se asi neobejdem, takze jak mnozi z vas vi, tak Android je zalozeny na operacnim systemu Linux. V Linuxu se bezne pouzivaji tzv sdilene knihovny. V principu to funguje tak, ze pokud program pouziva nejakou knihovnu (kazdy program pouziva nejakou knihovnu), tak se tato knihovna nacita do pameti pouze jednou a procesy ji sdili mezi sebou. Uvolnena je az kdyz ji nevyuziva zadny proces. Stejne to funguje v Androidu. Kdyz taskkillerem sejmes nejakou aplikaci, tak taskkiller sejme i knihovny, ktere dana aplikace pouziva. Nemuze vedet ale o tom, ze je pouziva i jina aplikace. Takze pro system to znamena, ze pro druhou aplikaci knihovnu musi nacist znovu, coz si zada rezii. Kupodivu je tato rezie vetsi nez nechat bezet aplikaci, ktera uz neni potreba, a zkratka s ni nedelat nic. Ta pamet totiz musi byt napajena stejne, nezalezi na tom, jestli je tam 1 nebo 0. Ale zmenit stav pameti je "drahe". Takze zpet k zarovkam - je to dost podobne - vyplati se ji nechat svitit nez ji casto zapinat/vypinat.

Takze abych to shrnul - pokud vam vylozene vadi, jak Android hospodari s pameti, pouzivejte taskkiller, system se s tim vyporada. Pokud chcete mit kontrolu nad pameti sami, nechte to radeji systemu, on to 100% udela lepe nez vy.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samovolné spouštění aplikací

Příspěvek od Starbuck »

No hoši, konečně rozumné odpovědi na toto téma - dík. Zase rozumím systému o něco víc.

Ale do diskuse - ty knihovny mi nevadí. Spíš mi vadí to, že s knihovnama spouští aj všechny aplikace, které je můžou využívat, nebo mi to tak připadá.

Ty žárovky jsou samozřejmě trošku moc, ale.... :tlem:
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Samovolné spouštění aplikací

Příspěvek od mist »

System nechava v pameti ty aplikace, ktere povazuje za dulezite. Neni to tak, ze s nactenim knihovny se automaticky nactou vsechny aplikace, ktere by knihovna mohla vyuzivat. Spis naopak - s nactenim aplikace se nactou i vsechny knihovny, ktere pouziva (jinak by je nemohla vyuzit) ... jenze kdyz se spousti dalsi aplikace, ktera vyuziva ty same knihovny, tak ty se znovu nenactou, ale pouziji se ty uz nactene, takze jsou sdileny dvema procesy.

V androidu je hodnoceni dulezitosti aplikaci a podle toho je android bud v pameti necha nebo je zabije. To plati, kdyz dojdou prostredky. Tzn pokud je pameti pro aplikace dost, nic se nezabiji, aby mohly procesy hned bezet, kdyz je uzivatel potrebuje. Jakmile dojde pamet, tak jsou zabijeny podle urc. pravidel ... nejvyssi prioritu maji ty co je videt, pak sluzby a takle to postupne klesa.

Muze se stat, ze mas v pameti nacteny facebook, protoze ten si spousti sluzbu, ktera netusim k cemu funguje (notifikace?), ale bezi ... a treba chce komunikovat hlavni aplikaci (napr obnovit seznam fotek, ale to placam jako priklad). Kdyz ukoncis sluzbu, tak se toho zbavis ... casem facebook z pameti sam android vystrnadi. Jenze kdyz pak facebook spustis znovu, tipuju, ze si zase tu sluzbu zavede.... takze vlastne reseni je pouzivat poradny klienty:-) Napriklad TweetDeck.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samovolné spouštění aplikací

Příspěvek od Starbuck »

A kvuli tak jednoduchému vysvětlení jsem pročítal fóra a psal stránky příspěvků, přičemž jsem se nedověděl nic. Dík.

Takže aplikace, které se mi sami spouští a přitom mě otravují je lepší odstranit úplně a nahradit je kvalitními aplikacemi, které mě otravovat nebudou. To je ovšem vlastně ten stejný problém jako na začátku v trošku jiném světle - tentokráte už to není problém samotného Androida, ale problém jednotlivých aplikací, které jsou jeho součástí (nebo součástí prostředí výrobce).
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Samovolné spouštění aplikací

Příspěvek od mist »

Mas pravdu, ale dokud te to opravdu nepali, tak nema cenu to resit. Pokud ti to vnuti vyrobce, staci danou aplikaci nezapinat.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Samovolné spouštění aplikací

Příspěvek od Starbuck »

Nebo spíš zmrazit v Titaniu nebo tak nějak. Teď jenom vědět, co všechno si můžu dovolit zmrazit a co ne.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů