[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

Problémem bych to nenazval. Jen mi to přijde takové zvláštní. Asi jako kdyby tam byla jmenována jako spoluautorka Iveta Bartošová. Spíš takové WTF :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Patrik je zcela normální člověk, má stejnou DNA strukturu jako vy všichni ostatní (i ty), a dokonce je celkem šikovný (minimálně) v grafické oblasti. Způsob propagace jeho vlastního přesvědčení mě nechává chladným - ostatně, sám občas taky nevolím zrovna idylické metody.

Takže to ber(te) pozitivně. Kdo může říct, že má počasí, jehož ikonky kreslila sama Bartošová???
:smile:
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Vánoční cenový update!

Je to již dva roky, co vyšla první verze Meteoservisu pro Windows Phone a zároveň uplynul jeden rok od vydání druhé přepracované verze 2.x. Ale Meteoservis je tu s vámi už od roku 2008, kdy vznikla první verze pro platformu Windows Mobile. Za tu dobu si získala aplikace mnoho příznivců a v současné době ji aktivně využívá více než 80000 uživatelů.

Tímto vám všem děkuji za plodné připomínky k aplikaci, které přispěly k jejímu vylepšení a zdokonalení
a tak je úspěch aplikace tak trochu i vaší zásluhou.


Meteoservis získal také řadu nezávislých ocenění. K tomu nejvýznamnějšímu patří 1. místo v anketě Mobilní aplikace roku 2011 v kategorii Životní styl, pořádané pod patronací takových společností jako je Google, Nokia či Seznam.cz.

Obrázek

Následující informací bych rád tento milník tak nějak oslavil,
ale klidně ji přijměte jako takový malý dáreček k vánocům.

Již za pár hodin se ve Windows Phone Store projeví avizovaná vánoční úprava cen aplikace Meteoservis, tedy obou placených edicí - jak Standard tak i Pro edice. Edice Meteoservis Lite je stále k dispozici zdarma.
Nová cena ještě více zvýhodňuje české a slovenské uživatele.
Meteoservis: cena nyní 41,99 Kč resp. 1,49 € (původní cena 52,49 Kč / 1,99 €)
Meteoservis Pro: cena nyní 83,49 Kč resp. 2,99 € (původní cena 103,99 Kč / 4,49 €)

Děkuji vám všem za přízeň a podporu a přeji vám krásně a poklidně prožité vánoční svátky.
A ještě prozradím, že už brzo v novém roce bude k dispozici plnohotnotná verze pro WP8 se vším, co k této platformě patří, tedy i s podporou zobrazení na LockScreenu apod.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od mimonaut »

Paráda, těším se na novou verzi :-)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

Boží. Už jsem kupoval dvě plné verze a ještě někde klikl na Donate a ničeho nelituji. Nějaký Accuweather a Weatherbugy mě po vydání Meteoservisu zcela přestaly zajímat.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od František Šafr »

Těším se na novou verzi. :)
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

Teď mě jen napadlo, kompatibilita s WP7 doufám zůstane. Mám krom L820 ještě dva starší Samsungy.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Ano, verze pro WP7.x bude i nadále k dispozici.
bigjohn
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 350
Registrován: stř pro 19, 2012 21:45
Zařízení: Ulefone Power 3 (Nova Launcher)
Bydliště: Trenčín

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od bigjohn »

Si super, chlape... :-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Na oficiální diskuzní fórum aplikace Meteoservis byla přidána podpora pro aplikaci Tapatalk.
Jedná se tak o příjemnění práce s diskuzním fórem na mobilních zařízeních.
Aplikace je dostupná pro všechny majoritní mobilní systémy tedy i pro Android a Windows Phone.

Obrázek

PS.
Aktuálně se pracuje na nových možnostech a typech dlaždic v rámci nové verze pro WP8.
Samozřejmě zde bude i podpora wide tj. velkých dlaždic. 8-)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Cheetah007 »

Verzi pro Android používám a velká spokojenost. 8-) :wink:
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Tade »

Tak jsem po půl roce používání Lite verze zakoupil standardní. Ze začátku po přepnutí z režimu ,,letadlo" do normálního stavu se neaktualizovala live tile a ani zadní strana, kam jsem si dal radarové snímky ČR. Byl jsem z toho docela rozčarován. Pak jsem kouknul tady do diskuze a někde se psalo o restartu telefonu a přeinstalování aplikace. Přesně to jsem udělal a už všechno funguje skvěle. Je to dobrá aplikace a už se těším, až vyjde verze pro WP8 ... za chvíli tu máme WP 8.1, tak by to bylo celkem fajn :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Tohle "nestandardní" chování je ale způsobeno buď nějakým problémem v OS a nebo (a to spíše) momentálním stavem systému, protože pouze ten rozhoduje o tom kdy (a jestli vůbec) se služby na pozadí spustí či nikoliv. Žádná z aplikací toto chování nemůže ovlivnit. Pokud restart pomohl, svědčí to právě spíše o "zahlcenosti" systému či nedostatku operační paměti apod. Osobně: neuvědomuju si, že by se mi to někdy stalo - možná je důvodem, že běh na pozadí povoluju v nastavení opravdu jen aplikacím, kde to má pro mne smysl a ostatní blokuju.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od dwbmb »

(jen to zkouším, schovejte si vrhací šutry na později):
Náhodou Meteoservis pro Windows se neplánuje? Bing počasí není úplně na vyliž, ale Meteoservis to taky není.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Verze pro Windows 8.x (Modern UI) v plánu je, nicméně nejsem momentálně schopen říci, kdy by mohla být k dispozici. Aktuálně je prioritou dokončení nové verze pro WP8 a poté přijde na řadu zřejmě spousta interních změn např. webového servisu apod. Je ale možné, že ještě předtím neodolám, a na Win8 verzi se vrhnu 8-)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od steelspace »

hujer píše:Tohle "nestandardní" chování je ale způsobeno buď nějakým problémem v OS a nebo (a to spíše) momentálním stavem systému, protože pouze ten rozhoduje o tom kdy (a jestli vůbec) se služby na pozadí spustí či nikoliv. Žádná z aplikací toto chování nemůže ovlivnit. Pokud restart pomohl, svědčí to právě spíše o "zahlcenosti" systému či nedostatku operační paměti apod. Osobně: neuvědomuju si, že by se mi to někdy stalo - možná je důvodem, že běh na pozadí povoluju v nastavení opravdu jen aplikacím, kde to má pro mne smysl a ostatní blokuju.
Počet úloh na pozadí je skutečně omezen, může to být i jen 6 podle konfigurace.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Tade »

Na pozadí mám povolen jen meteoservis, here drive a here city lens ... plus pár dalších, které jsou pod položkou ,,upřesnit" a u kterých se běh na pozadí nedá ovlivnit. Toto si pravidelně hlídám, protože spousta aplikací si o úlohy na pozadí řekne a nastaví si je po instalaci nebo spuštění. Problém byl opravdu ale jen do restartu - možná až přeinstalování aplikace (už si nejsem jist, možná jsem telefon předtím i vypnul - zapnul a live tile stále zlobila). Od té doby funguje aplikace perfektně, takže to nějak nepřičítám na vrub Meteoservisu. Spíš je toto rada pro ostatní, kteří by měli stejný problém. Napsal jsem to i do hodnocení na storu. Myslím si, že je to užitečnější, než jen napsat ,,ok" a poslat hvězdy ;)
Uživatelský avatar
Douglass
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 21, 2014 20:52
Zařízení: Nokia Lumia 925, Lumia 630 DS, Acer Iconia Tab 8W

Re: [app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od Douglass »

Zdravím aplikace jako taková je dobrá a užitečná. S počasí pro ČR je nejlepší. Ale na Lumii 820 i přeinstalaci firmware pres NSU mi nehorázně žere baterku při aktivní dlaždici a datech na pozadí. Tudíž jsem musel dlaždici zrušit a data na pozadí zakázat. Souběžně s počasím mi běžel na pozadí jen Whats App, Batery Pro+, Quiethours. Ty běželi i před tím a problém nebyl. I když telefon ležel hodinu na stole, baterie ukazovala spotřebu 7 - 10 %. Po zakázání aplikace spadla spotřeba zpět ke 3%. Nevím jestli mám tenhle problém jen já nebo víc uživatelů. Je to škoda.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Na to mohu pouze a odpovědně prohlásit, že je to nesmysl.
Podobných případů se už objevilo několik a mezi ně patří ty opodstatněné, kdy (v jisté versi OS) některé aplikace, které aktualizovaly dlaždice odkazem na obrázek na web měly podobný problém - docházelo k tomu, že pokud daná odkazovaná web stránka neexistovala či web neodpovídal, dotazoval se systém stále a znova a tím docházelo jak ke zvýšeným přenosům dat, tak zřejmě i ke zvýšené spotřebě baterie. To je snad jediný případ, kdy se to potvrdilo.

Jinak, neukončené ale neaktivní aplikace jsou v systému Windows Phone tzv. uspané tj. je uložen jejich stav a CPU nepřiděluje žádný čas, jinými slovy nic se neděje, aplikace spinká... Není to Windows Mobile ani Android, kdy aplikace na pozadí neustále pracují!

Meteoservis nepoužívá žádné "odrby" a aktualizace na pozadí probíhá vždy cca. 30 minut, uzná-li systém za vhodné.
Na aktualizaci má pouhých 30 sekund. V té době stáhne pár kB (ano jen kB a jen je-li spojení) dat a vygeneruje nové obrázky pro dlaždice. Pokud je vše v normálu, trvá to (podle připojení) cca. 5-10 sekund. A pak je zase půl hodiny mrtvo.

Nevěřím, že tímto provozem se spotřebuje 7% štávy za hodinu tj. za maximálně 2 tyto průběhy, tedy za cca. 20 sekund práce (a vypnutém displeji).

Doporučuji provést jiná opatření k nápravě a nehledat něco tam, kde nic není.
- restartovat telefon, to často uleví problémům s dlaždicemi apod.
- zaměřit se na aplikace, které akualizují dlaždice pomocí push-notifikací (ty mohou probouzet telefon častěji než 1x za 30 minut)
- ověřit nastavení systému viz. třeba podle
tohoto článku http://smartmania.cz/clanky/20-tipu-jak ... one-8-6768" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo třeba zde: http://wmmania.cz/clanky/zaciname/tipy- ... s-phone-1/" onclick="window.open(this.href);return false;

(no offence)

EDIT: po přeinstalaci firmware pres NSU a obecně to flashi ROM se doporučuje udělat hard-reset zařízení!
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Dnes jsem spustil anketu pro WP8 uživatele aplikace Meteoservis:
Jaké informace a varianty byste rádi viděli na zamykací obrazovce?

Obrázek

Předem vám děkuji za čas strávený odpovězením na anketní otázku.
A pokud se v daných škatulkách nenajdete, klidně svou představu popiště (srozumitelně) do komentářů. Díky.

PS. Anketu najdete nahoře na této stránce 8-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů