SGS4 root, custom rom

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
hellmut
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 25, 2012 11:55
Zařízení: Galaxy S4 GT-I9505

SGS4 root, custom rom

Příspěvek od hellmut »

Zdravím, asi mě teď ukamenujete a nebudu se Vám divit, ale potřeboval bych radu. Sice jsem projel hromadu fór a videí, ale stejně jsem z toho jelen a bojím se abych neudělal nějakou botu.
Takže mám Samsung Galaxy S4 GT-I9505 verze androidu 4.4.2 ( včera jsem přehrál přes Odin na ofiko verzi)
chtěl bych si udělat root telefonu a zkusit nějakou custom ROM.
v O zařízení mám:
Verze jádra
3.4.0-481100
dpi@SWDD5814#1
Thu Feb 13 20:41:56 KST 2014

Nerozumím co vše na to potřebuju, jestli na root kernel a přes odin ho nahrát..(většinou jsem našel starší topici, takže nevím jakou aktuální verzi kernelu použít, kde ho najít.(Nebo místo kernelu CWM Recovery v6.0.4.4) ted nevím jestli je to to same.
No a po rootu stáhnu už jen nějakou custom rom a uložím do kořenového adresáře na sd kartě. Pak přes trojklik se dostanu do Recovery mode a dám WIPE těch tří položek, potom už jen dám unzip z SD a je to?

Ještě jednou se omlouvám ale prostě se mi to celý plete. Moc děkuji za rady :roll:
Uživatelský avatar
martin3
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 12, 2013 17:13
Zařízení: nokia

SGS4 root, custom rom

Příspěvek od martin3 »

nejdriv musis flashnout cwm,ten potrebujes pro dalsi operace.pak si najdes nejakou customku a flashnes z cwm.ta uz kernel obsahuje.pokud ale chces nejaky specialni funkce,musis si najit prislusny kernel.custom romky uz root vestsinou obsahuji.pokud ne,musis flashnout superSU.neboj se niceho,ja uz flashoval mnohokrat,i pri 5% baterie,i sem flashovani natvrdo prerusil a nikdy se tel. nic nestalo.z kazdyho zaseku se da v pohode vyjit :wink:
hellmut
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 25, 2012 11:55
Zařízení: Galaxy S4 GT-I9505

SGS4 root, custom rom

Příspěvek od hellmut »

Takže můžu přes Odin nahrát CWM Recovery v6.0.4.4 a pak už hodit na sd Custom Romku, treba Omega a spustit z Recovery mode?
hellmut
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 25, 2012 11:55
Zařízení: Galaxy S4 GT-I9505

SGS4 root, custom rom

Příspěvek od hellmut »

tak to vypadá, že vše fakčí. Díky ;-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů