Ukazatel stavu baterie

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Ukazatel stavu baterie

Příspěvek od Petulinek »

Pořád nechápu,jak funguje ukazatel stavu baterie. Mám tel v nabíječce, ukazuje 100%, restartuji a jsem na 96%.Pak nechám opět nabít na 100% a po restartu zase nějakých 96-97%. A tak stále dokola, fakt kocourkov. Na L920 jsem tohle neměl.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Za to muze baterie.U 1520 jsem jiz baterii menil, kdyz se to nesrovna po nekolika nabiti/vybiti.Zakaznik mel dokonce 100% po nabiti a restartu 75%, takze to uz byl propad alarmujici.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Po nabiti na 100% a naslednem restaru musi baterie pokud je v poradku mit opet 100%.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pavle telefony opravuji a na mych telefonech i zakaznickych telefonech to take tak je.
Pokud ne vymenim baterii a je tam 100% i po restartu jak ma byt.
Neni problem postnout video ze i po restartu je a zustava 100%, tak to totiz ma byt.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne, po restartu musi byt 100% a i to tak je.I na mych obou telefonech to tak je.Restartuji a je 100%.
1% je ok, 3-4% uz je dost a baterie tak neni v plne kondici.
Restart nemuze sebrat a ani nesmi 3%-4% z procenta z baterie.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Bavime se od zacatku 100% pri plnem nabiti, ne v prubehu.Baterie se v servisu tez netestuje v pulce, ale pri plnem nabiti.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A pokud bude sesup dolu jen po restartu, nemas baterie v kondici.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Tak, a teď připojili všichni své telefony k nabíječkám a budou čekat na 100%, pak restart :tlem:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pak jsi mel reklamovat, je to spatne a chyba.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano, vsechny zdrave baterie musi drzet 100%.Pridavam video a dale nebudeme toto vlakno o 1520 OTckovat, kor kdyz nekdo ani nedela v oborou a nevi o tom tedy zhola nic co ma a nema byt.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XGL_6mk8Ns0[/youtube]
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Telefon zapnutim opravdu nemuze tolik spotrebovat, aby sli 3% a vice dolu.To s baterii nemuze/nesmi ani trochu zamavat.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Stav baterie

Příspěvek od tslany »

Mohu potvrdit, že jakmile telefon po restartu nemá 100%, jde baterka do háje. Moje v 620 je už lehce nafouknutá.

Téma rozděleno.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od Petulinek »

OK díky za diskuzi, tak ještě chvíli vyčkám, zda se to bude zhoršovat, i když mám to tak od začátku a nechce se mi reklamovat nějaký 3 týdny starý telefon...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Ještě se nabízí otázka, co to je plné nabití. Pokud budeš u telefonu sedět a ve chvíli, kdy to ukáže 100% odpojíš nabíjení a potom provedeš vypnutí a zapnutí, může to opravdu ukázat méně než 100%.
Start a vypnutí je energeticky dost náročné, takže po zapnutí to může ukázat méně než 100%. (může se i uplatnit rozlišovací schopnost způsobu měření baterie).
Jiná věc je, pokud nabíjíš tak, že po dosažení 100% při nabíjení necháš jet nabíjení dál. Řekněme o čtvrt hodiny. Pak po vypnutí/zapnutí určitě bude mobil ukazovat 100%, pokud je baterka ok.

EDIT: jinak ale žabomyší debaty...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

Ještě se nabízí otázka, co to je plné nabití. Pokud budeš u telefonu sedět a ve chvíli, kdy to ukáže 100% odpojíš nabíjení a potom provedeš vypnutí a zapnutí, může to opravdu ukázat méně než 100%.
Nesmi a u dobre baterie i po odpojeni tesne po dosazeni 100% to musi a ukaze opet 100%.
Nejsou to zabomysi debaty.Pokud baterie vykazuje 96% apod je treba mit se na pozoru.Nekdy byva vadna smotna baterie/clanky nekdy hlidaci elektronika.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Stav baterie

Příspěvek od mberdych »

Souhlas s Pavlem. Nejde jen o spotrebu startu, ale taky co a jak spocita system. 96 procent muze realne byt totez co 100. Hledate problemy kde nejsou. Jako 10 procent rozdil asi problem je, jinak bych se tim nezabyval. Problem lidi sledujici problemy tam kde nejsou me neprestava udivovat. Zrovna Nokia tohle neumi a vsechny Lumie co jsem mel (a nejen ty) tento "problem" mely. Lumia 800, 920, 1020, 1520. Vsechny vadne? Ale no tak. Jestli byly vadne, pak ma Nokia seriozni problem.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od Petulinek »

Řešil jsem 100 procent pokud to nabiji a telefon je ještě třeba další půl hodinu v nabíječce, ne že ho hned vytáhnu z nabíječky.
Nehledám problém kde není. U l920 jsem za rok a kus tohle neviděl, prostě bylo nabito, restartoval jsem a stále bylo 100 procent. U L1520 od začátku po rebootu minimálně o 4 procenta méně, proto jsem vznesl dotaz. Mně zase neprestává udivovat, mberdychu, že to musíš komentovat - pokud Tě to irituje, prostě mlč a nech si zbytečné komenty.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Stav baterie

Příspěvek od JirkaTom »

htcjirka píše:
Ještě se nabízí otázka, co to je plné nabití. Pokud budeš u telefonu sedět a ve chvíli, kdy to ukáže 100% odpojíš nabíjení a potom provedeš vypnutí a zapnutí, může to opravdu ukázat méně než 100%.
Nesmi a u dobre baterie i po odpojeni tesne po dosazeni 100% to musi a ukaze opet 100%.
Nejsou to zabomysi debaty.Pokud baterie vykazuje 96% apod je treba mit se na pozoru.Nekdy byva vadna smotna baterie/clanky nekdy hlidaci elektronika.
htcjirka:Nemám rád dogmatické tvrzení.
Když nabíjíš baterii do stavu úplného nabití (tj. okamžiku, kdy podle výrobce baterie je nabito) a odpojíš nabíjení, v tu chvíli začne napětí na baterii klesat. Klesá tím rychleji, čím je z baterie větší odběr. Po nějakém čase (řekněme minuty)se rychlost poklesu napětí zpomalí (při stejném odběru). Pokud tomuhle nevěříš, tak si to ověř buď v literatuře, nebo u někoho, kdo tomu rozumí.
Pokud tedy právě nabitou baterii v mobilu zatížíš vypnutím a znovu zapnutím (což trvá cca jednu minutu), může na stoprocentně dobré baterii klesnout napětí o právě takovou trošku, kterou změří algoritmus měření v mobilu jako nabití na třeba 99%. Ale nemusí to tak být. Tvrdit ale, že vždy to bude ukazovat 100% bych si, jako ty, netroufnul... :-) :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Stav baterie

Příspěvek od htcjirka »

Psal jsem, ze do 1% ok, 3,4% jako psal Petulinek uz jsou nesmysl a je neco spatne at se ti to libi anebo ne.A je jedno jestli je to po odpojeni a dosazeni 100% hned tesne po nebo po odpojeni po hodine.Proto jsem vkladal i video.Telefony opravuji a kvuli takhle malym procentum menim baterie a stav je po vymene ok a nijak procenta takto nehapruji.
Pokud je baterie zdrava tak vzdy tech 100% ukazuje.Ukazovalo me to jak na 920,1020,1520 i 930.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Stav baterie

Příspěvek od tslany »

Do 1% to nikdy neukáže, mě to ukazuje kolem 5%, jednou mi to kleslo až o 28%! Řeším to tak, že tu baterku prostě nechávám opětovně dobít, a znovu restart. A pořád dokola, dokud prostě těch 100% neukáže. Raději ji dorazím úplně, a koupím nové dvě (nebo rovnou nový telefon), než abych byl někde nasazen s kapacitou menší, než bych měl mít. To bych už prostě jen z toho pocitu nepřenesl.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů