Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od Scaladek »

Ahoj všem,

omlouvám se dopředu za román, který bude následovat. Zároveň pokud zde již existuje tímto se zabývající vlákno, prosím moderátory o přesunutí, já jsem žádné takové nenašel. I když bych určitě nějakým způsobem nakonec k řešení mého problému dospěl, tak než se do celého procesu pustím, rád bych slyšel zkušenosti někoho, kdo podobný proces podstoupil. Jakože někdo takový určitě existuje. :wink:

Situace: Mým hlavním smartphonem je Lumia 920, ale velmi často používám zařízení s Androidem (testování). Doposavaď jsem fungoval s jedním emailem [email protected], který byl vytvořen původně za účelem pošty, pak jsem ho začal používat k aktivaci Android zařízení, jsou na něj navázány nějaké aplikace zakoupené v Google Play, používám jej na kalendář, na kontakty atd. Následně jsem tento stejný email [email protected] použil i jako svůj Hotmail/Live/cojávímcototenkrátbylo účet, a začal ho používat jako aktivační u zařízení s WP. Na tento účet jsou rovněž zakoupeny některé aplikace z WP Store, synchronizuji přes něj kontakty a stahuji poštu z Gmailu do WP8 atd.

Problém a cíl: začal mě štvát Google s jeho omezeníma, vytáčkama, reklamou, sran*m na WP atd., načež jsem se rozhodl migrovat v co největší možné míře ke službám Microsoftu. Chtěl bych jako svůj primární email používat email od Microsoftu a tento [email protected] si ponechat jako sekundární email, na který mi budou chodit upozornění z diskuzí a další méně důležité emaily, protože dosavadní stav byl takový, že se mi všechno přesměrovávalo právě na [email protected] a v telefonu byl megabordel. Problém je, že nadále budu testovat různé zařízení především s Androidem (holt je jich většina), takže email [email protected] budu nadále potřebovat, minimálně k tomu, abych zařízení aktivoval.

Otázky:
1) Je možné nějakým způsobem změnit email u účtu, na který mám z WP Store nakoupené aplikace? Např. zaměnit onen [email protected] za jiný od Microsoftu? Předpokládám, že nejde, a jsem smířen s opětovným pořízením WP aplikací (naštěstí jich tolik není). Pokud by to ale šlo, bude to jedině plus.

2) V případě, že si založím zcela nový Microsoft účet, předpokládám, že do něj půjdou více či méně pohodlným způsobem dostat kontakty a události z [email protected], je to tak? Klidně i na webu s následným doupravením atd., všechno jsem ochoten podstoupit. Nějaké bližší info, doporučení?

3) Následně po vytvoření tohoto nového účtu u Microsoftu očekávám bezproblémovou synchronizaci kontaktů vzájemně mezi webem a telefonem s WP8, push a všechny ty klasické věci, je to tak? Teď již sekundární (stávající) účet [email protected] si samozřejmě budu moct přidat taky a používat jej na WP8 jako druhou emailovou schránku.

Jsem tedy ve stavu, kdy mám hlavní účet u Microsoftu, v něm mám uložené kontakty a události kalendáře, ty bez problémů synchronizuji mezi webem a telefonem, edituji z obou míst atd. Mám druhý emailový účet, [email protected], ze kterého jsem odstranil kontakty a události kalendáře a používám ho jenom jako email pro méně důležitou poštu. Na WP8 funguji bez problémů. Posud jsem si více méně jist, nicméně na otázky dále už odpovědi neznám.

4) Když nyní dostanu na test zařízení s Androidem, použiji jako aktivační email [email protected], na kterém mám zároveň zakoupeny některé aplikace, zařízení aktivuji a nyní se ptám: existuje cesta, jak dostat do android zařízení kontakty a události kalendáře z Microsoft účtu? Bude mi email od Microsoftu v pořádku fungovat? Budu moci z Androidu editovat kontakty a události na Microsoft účtu a synchronizovat je s webem? Bude mi chodit pošta push? Účet [email protected] chci totiž promazat tak, aby na něm nebyly žádné události a žádný kalendář, protože se to ve WP akorát zbytečně bije a proč vlastně používat cizí řešení,že? Holt ho ale potřebuju pro účely testování, rušit ho také nemůžu (kvůli dalším navázaným věcem) a používat na každý systém jeden účet není pro mně řešení, neboť chci email s opravdu důležitou poštou a další na diskuze, facebooky, twittery, registrace na fórech, bookování kin a další ty radosti života...

5) Někdo, kdo podstoupil podobný proces a poradí, jak to provést co nejjednodušeji? Jak se vyhnout zbytečným problémům, jaké jsou fígle a zkratky? Někdo, kdo třeba používá WP telefon a Android tablet (=ideální rádce)?

6) V čem je řešení těchto věcí od Microsoftu jiné (lepší/horší) než řešení od Googlu? Co je jinak, abych nehledal něco, co třeba nelze atd.?

Díky všem, kteří dočetli až sem, a těším se na odpovědi, případně na další diskuzi nad ne/výhodami řešení "domácího" a řešení "od konkurence".

Kuba V. :)
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od vormen »

tak zatim jen v rychlosti. jsem na tom podobne jako ty. kontakty z googlu jdou vpohode, v gmailu na webu das export a na ms uctu na lide import. blby je, ze se neprenesou obrazky u kontaktu. v androidu mam google ucet kvuli aplikacim a pak jsem pridal firemni ucet @live.com a ten synchronizuje postu, kalendar, kontakty.
pavel.tresnak
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:09
Zařízení: Lumia 950

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od pavel.tresnak »

Ahoj, udělal jsem podobný kolotoč, ale s jednou rozdílnou výjimkou. Zvaž, zda neuděláš něco podobného.

Platím si vlastní doménu (abc.cz) a měl jsem mailový účet gmailu na vlastní doméně ([email protected]). Když jsem obdržel Lumii 820, tak jsem si zaregistroval stejný mail na live.com. Pak jsem došel k podobné věci, co ty a přešel komplet na Microsoft. Ale právě s tím rozdílem, že jsem přeházel pár MX záznamů v doméně a rázem stále stejný mail běhá na Outlook.com.

Postřehy z migrace (netřeba mi to vyvracet, osobní pocit):
1) Outlook.com mi přijde výrazně přehlednější a příjemnější na používání než GMail
2) kontakty jsou synchronní s telefonem, paráda
3) integrace skype, facebooku atp ... všude. chodí zprávy ze všech kanálů, paráda
4) integrace skydrive krz telefon, mail ... paráda
5) už 2x výpadek přijímání mailů od uživatelů seznamu.cz (údajně chyba seznamu, dostanou se kvůli mizerné bezpečnosti na blacklist a MS je potom nedovolí doručit mail) ... hnus ... v našich končinách dost blbé
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od karelchadim »

No asi nejsnazší je přihlásit se se svým Microsoft accountem (@gmail.com) do webového Outlooku, založit si tam nový alias a ten posléze převést na hlavní adresu.

Výhodou je že nepřijdeš o nakoupené aplikace ani o provázání s gmailem, oproti tomu ale nelze takto změněný account nějak jednoduše změnit v telefonu, musí se provést hard reset a přihlásit se s novým MS Accountem.

Jinak jsou ty dva účty oddělené pro Android bude nadále fungovat Gmail, pro WP zase to co si zvolíš jako alias. S tím propojením ze strany Androidu netuším to jsem vážně neřešil, ale předpokládám že by to jít mělo minimálně přidáním dalšího účtu kde si budeš synchronizovat co potřebuješ.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od iljusin66 »

On už jde převést alias na hlavní účet? To nejdřív šlo, pak zjistili, že to mají celé nějaké nedořešené a převod aliasu na hlavní účet stopli. Už to tedy jde?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od Petulinek »

Ano, jde, dělal jsem to před cca 3 týdny.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od iljusin66 »

Díky za info, změna primárního aliasu/e-mailu úspěšně provedena :) Má to jen jeden malý zádrhel, že to znamená hard reset telefonu. Po změně primárního emailu se totiž telefon odpojí od Live ID a neexistuje jiná cesta jak jej znovu k účtu připojit. Naštěstí normálně funguje obnova ze zálohy a teď aktuálně se mi stahují a instalují všechny původní aplikace.

//edit, přehlédl jsem, že karelchadim o tom hard resetu psal ;)
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Migrace z Google služeb k Microsoft službám

Příspěvek od Scaladek »

karelchadim píše:No asi nejsnazší je přihlásit se se svým Microsoft accountem (@gmail.com) do webového Outlooku, založit si tam nový alias a ten posléze převést na hlavní adresu.
To jsem rád, že to takhle jde, s hard resetem WP nemam problém, víc mě ale zajímá, co to udělá s PC s Win8.1, kde při přihlašování vlastně svítí ten [email protected]...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů