Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Operační systém Windows Phone 7 se před několika dny konečně dočkal oficiálního představení a společně s ním vybraní výrobci představili své komunikátory, které se za nedlouho dostanou na trh. Otázka do diskuze je jednoduchá - uvažujete o koupi nějakého telefonu s Windows Phone 7 nebo vás láká jiná platforma? Případně zatím s nákupem vyčkáte a dáte čas tomu, aby Microsoft WP7 ještě vylepšil (podpora pro "kopírovat a vložit" má přijít na začátku příštího roku) a odstranil různá omezení pro náš trh (nemožnost nákupu placených aplikací). Rovněž se v diskuzi můžete podělit o to, co se vám na WP7 líbí a za co byste naopak Microsoft nejraději vytahali za uši :-) . Vaše reakce mohou pomoci celé řadě případných zájemců v rozhodování, proto se prosím snažte váš příspěvek co nejlépe charakterizovat a zdržte se komentářů "mimo mísu". Díky :)

Obrázek
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Standa »

Já se rozmýšlím buď nad luxusním řešením RIMu, tzn. kombo telefon BlackBerry + tablet BB PlayBook nebo WP7 a stará HTC Athena (kvůli 5" VGA). U BlackBerry mi nevadí prakticky nic, zařízení by se měly krásně doplňovat a "nekřížit se". U WP7 mi vadí absence SD slotu a naopak oceňuju promyšlené originální prostředí, které jako první na světě má odvahu nebýt ve stylu "jakoapple". Jediné, na co bych stejně jako mnoho ostatních počkal, je přítomnost obchodu s aplikacemi v ČR.
Celkově se přikláním spíš k BlackBerry, to totiž nabídne všechno hned v plné palbě, kdežto u WP7 se bude muset na pár věcí počkat.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od YAMATO »

Sice jsem se na WP7 strašně těšil, ale těch omezení je na mě až příliš. Snad za rok...
pyriah
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 16, 2008 22:46
Zařízení: HTC HD2

Re: Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od pyriah »

No já mám hd2 tak počkám až Cotulla nebo někdo na xda zveřejní funkční romku , vyzkouším a pak se rozhodnu. S těma omezenima se dá žít a po úpravách xda bude WP snad dobře pouzitelnej .... uvidíme

Sent from my Desire HD using Tapatalk
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Teď si připadám jako neználek, tady se stále mluví o nějakých úpravách z XDA pro Win7 Phone, ale oni někdy na XDA dekompilovali binární kód a upravovaly systém jako takový pro starší verze WM :?:
pyriah
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 16, 2008 22:46
Zařízení: HTC HD2

Re: Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od pyriah »

No taky se vykladalo že na HD2 Windows phone nepojedou a ještě před oficialnim vydáním Cotulla předvedl funkční verzi na HD2 . tak proč by měl být v budoucnu problém upravovat části systému ? Netvrdím že to půjde na 100% , ale je tu velká pravděpodobnost :)

Sent from my Desire HD using Tapatalk
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od AtoM. »

wp7 jak vypada dneska bych si asi nekoupil. Uvidime, jestli MS bude nasledovat apple a bude postupne vylepsovat system, ktery pri predstaveni neumel vubec nic a postupne bude pridavat 10 let stare funkce jako revolucni novinky. Oproti androidu mi wp7 nenabizi nic navic. Ted jenom budu vyckavat jak to bude vypadat s poctem a kvalitou aplikaci, coz by nakonec nemuselo bejt zas tak spatny, bo MS do toho rve docela dost penez
Jenom doufam, ze se objevi moznost jak vice uptavit home page. Z designovyho hlediska je to sice na jednicku, ale z praktickyho hlediska nic moc.
"obycejne" lidi my mohly nalakt kvalitni hry, na coz taky MS samozrejme sazi. Uzivatelska komunita je dnes jeden z nedulezitejsich parametru.
Rozhodne se mi libi, ze si MS bude sam ridit aktualizace. U androidu je ostuda, ze jeden z nejvykonejsich modelu (galaxy s) jeste nema froyo. Mrzi me, ze si v tomhle smeru neumi google dupnout. Je to hold dan za open source. Snad se to v 3.0 zlepsi
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

U androidu je ostuda, ze jeden z nejvykonejsich modelu (galaxy s) jeste nema froyo. Mrzi me, ze si v tomhle smeru neumi google dupnout. Je to hold dan za open source.
Tak to je teda blábol.
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

Re: Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od h00ked »

no ja uz delsi dobu premyslim jaky druhy telefon, porad premyslim mezi htc wildfire nebo necim jsem s blackbery... designove se mi libi htc mozart ale jedine by na nej nekdo udelal port androida, take uvidim po novem roce jaky bude situace vypadat.

wp7 bych rad dal sanci tak uvidim, ale moc tomu neverim.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od AtoM. »

mece cypher: samozrejme jsem myslel OFICIALNI froyo.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Současná finální verze WP7 mi přijde docela silně ořezaná o funkce, které bych jako uživatel starších WM očekával a je škoda, že budeme muset čekat ještě dalších X měsíců, než je Microsoft postupně (pod tlakem) dodělá. A ještě větší škoda je, že tady nebude zatím dostupný placený Marketplace a argument že to "nejde" neberu, protože Apple i Google nám ukázali, že to jde, ale musí se chtít. A vzhledem k tomu, že by se měl MS snažit svůj nový systém protlačit na trh, bych funkční Marketplace (nákup) očekával už při spuštění... ale bohužel jsme asi moc malý trh.
Mem_
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:24
Zařízení: HTC Wizard

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Mem_ »

Taky počkám aspoň na "SP1", než se o WP7 začnu vůbec zajímat. Je jasné, že nemohli déle vyčkávat, opoždění by asi bylo víc negativní než nedotažený systém, který průměrnému uživateli funguje už teď, ale pro mě je to zklamání, a přestože vůči Androidu mám hodně výhrad, zatím u něj rozhodně zůstanu
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Paulos »

Ve věci ořezaných funkcí Microsoftu věřím, že je brzy doplní. No a co se mě a WP7 týče, kdybych nebyl student, tak bych si nejspíš jeden telefon s ním koupil. V tom systému vidím obrovský potenciál a taky něco přívětivého, co se dá používat! I když má už třeba tři roky zpoždění ;)
Taky se mi velmi zamlouvá poměrně unikátní aktualizační systém, kdy nejen že WP7 v sobě obsahují aktualizační službu, díky které půjdou menší aktualizace stáhnout i přes telefon, ale také to, že aktualizace systému budou (díky jiné architektuře) důsledně oddělené od aktualizací přídavných programů. Díky tomu přijdou nové věci do všech WP7 telefonů prakticky ve stejnou dobu! Tyto věcí vidím jako obrovské plus oproti iPhonu i Androidu.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

Ja rozhodne nove WP7 vyzkousim... za tyden mi snad dorazi HD7..
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Vlasta W. »

Má negativa:
- Chybějící podpora copy&paste
- Aplikace jen přes Marketplace
- Údajně chybějící podpora vlastních vyzváněcích melodií (nechápu, co to znamená)
- Údajně chybějící podpora ekvalizéru (zvláštní, Zune HD ho má)

Neutrální:
x Chybějící podpora SD karet (nezájem, telefon pro mě není PMP, 8 GB mi stačí)
x Nemožnost kustomizace GUI (sice mám rád defaultní nastavení, ale WP7 mi místy připadá příliš lamersky zaměřený)
x Fancy grafika a neustále online (co na to baterka?)
x Až tak se nebojím nákupů na Marketplace. I teď jde Zune Marketplace obejít a dá se na něm nakupovat za MS points. Snad to tak bude i u WP7.

Má pozitiva:
+ Je to chytrý telefon
+ Je to od Microsoftu
+ Není to od Apple
+ Není to od Googlu
+ Je to syntéza mých oblíbených platforem (WM a Zune)
+ Zařízení jsou hardwarové skvosty

Mé varování:
Už jsem to tu jednou říkal... WP7 vychází z firmwaru Zune, který ani po pěti letech nikdo nedokázal hacknout. WM jsou koncipovány jako zmenšená desktopová Windows na PDA a jsou tu osm let. WP7 je nový systém odvozený od systému, který je v Zune kryptovaný. Nikomu se zatím nepodařilo ho upravit (změnit jeho chování, přidat mu funkce apod.) Nikomu se dokonce ani nepodařilo ho celý získat a dekryptovat! Lidé na XDA jsou šikovní, ale ne všemocní. Záleží na tom, jak WP7 Microsoft kvalitně ochrání. Výhodou tady je dostupné SDK a dokumentace, ale moc bych si na tom nezakládal, abychom nebyli zklamáni. Rád bych se samozřejmě mýlil.

Já osobně zkusím. Windows Phone 7 budou v mém příštím telefonu. Ale počkám na konkrétní uživatelské zkušenosti.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vlasta W.: Pěkné shrnutí. Té absence "copy&paste" se docela obávám, protože ji běžně velmi často používám (kdo ne?). Pak mi bude dost výrazně chybět plnohodnotný multitasking a placený Marketplace. Píšeš, že WP7 zkusíš - už máš nějakého favorita vybraného (zařízení)?
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

ja skoro vubec copy a paste nepouzivam tak se toho zas tak moc nebojim....strasne se mi libi jak je WP7 rychle....
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

element332: Já jsem zrovna dnes tuhle funkci na iPhonu použil minimálně 5x :) ono je to o tom, co kdo na telefonu dělá a já s textem stále něco kutím, ale stejně si myslím (vzhledem k přítomnosti balíku Office Mobile), že by to mělo být v systému od samého základu a ne, že to příští rok dodělají.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

jj..je mi jasné že ty to musíš používat často..zvlaště teď v číně...(jak to jde btw).. mně to taky vrtá hlavou porč to nepřidaly už od začátku...přece to nemuže být takový problém...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Přemýšlíte o koupi zařízení s Windows Phone 7? (diskuze)

Příspěvek od Vlasta W. »

JH: Vidíš, na multitasking jsem zapomněl. Faktem je, že absence multitaskingu trochu snižuje potřebnost copy&paste. Pak taky přemýšlím, nakolik jsem kdy reálně provozoval dvě aplikace souběžně, tzn. tak, aby mi vadilo, že ta na pozadí zrovna nepracuje. A říkám si, že těch případů bylo tak málo, pokud nějaké, že tenhle kvazimultitasking asi přežiju.

Zařízení vybrané nemám, ale moje podmínka, tzn. klávesnice vysouvací do boku mi výběr dost komplikuje :-) Kupovat budu nejdřív kolem vánoc, možná až po novém roce, takže třeba se nějaká prima nová zařízení ještě objeví.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů