Neduhy windows 8.1

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Neduhy windows 8.1

Příspěvek od Orel005 »

Dobry den,
rad bych se zeptal jestli nekdo nezna odpovedi na moje otazky :). Pouzivam WP uz 2 roky, sice jsem bohuzel velmi zklamany co se hardwaru tyce, tak protoze jsem nezjistil jak prenes smsky a kontakty na jiny OS, zustal jsem i pres sve neprijemne zkusenosti stale s WP. Konkretne jsem mel 2x lumia 1320, oba dva telefony mi ze dne na den prestali fungovat totoznym zpusobem = chyba sim. U prvniho telefonu jsem neznal plne funkce WP a bal jsem se ze pri RMA mi proste uvedou telefon do tovarniho nastaveni a ja prijdu o vsechno, proto jsem ackoliv jsem telefon mel jen 6 mesicu dal telefon do servisu. Stalo me to 1000,- Kc a jako duvod me bylo receno, ze jednoduse s telefonem moc telefonuji ( doslova tyto slova ). Totiz zadne aplikace, zadny tuning nebo neco podobneho jsem nedelal a nedelam - snad jsem tam mel jen jednu aplikaci a to svitilnu. Po 1 mesici od opravy mi telefon znovu prestal fungovat. Tentokrat mi servis rekl, ze uz to nejde opravit, ze je to protoze se prehriva procesor, ktery ma nedostatecny chlazeni a ze to je na vymenu desky. Poridil jsem si tedy naivne totozny telefon 1320, mel jsem ho taky cca 6-8 mesicu a odesel do vecnych lovist uplne se stejnou chybou. Oba telefony nezniceny ( mam je furt doma a jsou funkcni akorat nejde volat :D ), oba noseny v gumovem pouzdru. Jedine co jsem delal asi abnormalne je, ze mesicne provolam okolo 40-50 hodin - ale sakra kdyz uz nemuzu chtit po telefonu aby telefonoval, tak co potom ? :D.
Tolik na moje rande s Nokiou v rukou Microsoftu ( drive jsem mel nekolik nokii, ale nikdy se Symbianem nebyl takovy problem jako na vyse uvedenych ). Aktualne jsem si poridil treti Lumia 640 XL LTE a rozhodl jsem se zde obratit na radu starsich, kteri by me mohli poradit jak vyresit nektere neprijemne funkce WP.

1) Pri otevreni v IE facebook, se mi nekdy stava ze mam jakoby rozkoceny obraz, ze vidim jen pravou cast facebooku a zbytek neni videt - pomaha prejit jinam na stranku a zase se vratit zpet. Nevite nekdo proc se to deje a jak to vyresit ?

2) Pri prehravani hudby napriklad z itdc.cz nebo youtube.com v jednom z vyse popsanych mobilu bylo mozne pri prahravani zmacknout tlacitko Windowsu a tim se vratit na plochu telefonu a napriklad si precist sms, nebo cokoliv. Na aktualnim WP 8.1 update 2 tato funkce neni. Kdyz vyskocim na plochu, telefon prestane prehravat a ceka nez se zase vratim na prohlizec aby to prehravalo. Vyuzivam ve svem aute hudbu kterou si streamuji pres bluetoo, ale behem prehravani bych chtel s telefonem v pripade potreby delat i neco jineho, jako je napriklad precist si sms / podivat se na cas atp...

3) Podobne jako predesle 2 dotazy je problem se svitilnou. Jen na jednom z tech 3 telefonu co jsem mel fungovalo ze kdyz jsem si nainstaloval aplikaci svitilna, svitilnu zapl a uzamkl obrazovku proto abych pri sviceni nemohl klikat na obrazovku, tak svitilna dal svitila dokud jsem ji nevypl. Tuto funkcni bohuzel muj soucastny telefon nema a nevim jak to nastavit.


Predem dekuji za kazdou radu nebo TIP. Mozna by to vyresilo upgrade na W10 ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Neduhy windows 8.1

Příspěvek od veigy »

1. Nainstaluj aplikaci FB
2. Nainstaluj aplikaci na YouTube atd... jinak to nevyřešíš...
3. To vyřeší upgrade na Windows 10

PS: To co popisuješ na začátku moc nechápu. Když mi něco nefunguje a je to v záruce, tak to reklamuju. Pokud si nejsem jistý, tak se zeptám zde a když nepomůžou rady, zde řečení, odnesu telefon na reklamaci, popř. autorizovaného servisu.
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Re: Neduhy windows 8.1

Příspěvek od Orel005 »

veigy píše:1. Nainstaluj aplikaci FB
2. Nainstaluj aplikaci na YouTube atd... jinak to nevyřešíš...
3. To vyřeší upgrade na Windows 10
Diky, ale prave nechci do telefonu instalovat aplikace, ktere me budou otravovat. Ja bych chtel jit pres prohlizec na FB a tam si udelat co potrebuji, klasickym naucenym zpusobem. Aplikaci na YT mozna, ale konkretne nejvic posloucham http://www.itdc.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a tam nevim o zadne aplikaci, ktera by muj problem resila. Navic jak uz jsem psal v predeslych dvou telefonech s WP me toto fungovalo, ze jakmilej sem prehraval, tak jsem mohl delat s telefonem cokoliv, stacilo proste jen kliknout na tlacitko volume a dat play a jelo to do doby nez nekdo zavolal, nebo nez jsem ukoncil prehravani. Zde to najednou nejde. To same se svitilnou, toto mi sice fungovalo jen na jednom ze 3 telefonu, ale fungovalo.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů