Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Tuhle zmíněnou pastu bych měl mít někde v garáži :)
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od Standa99 »

........
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od ifco »

Trpim tiez poskriabanym sklickom a tiez som telefon nepolozil nikde do jedla a je vzdy v puzdre, cisteni maximalne mikrovlaknoovou handrickou.
Ale ako ochrana by mohlo sluzit toto http://cgi.ebay.com/Hard-Plastic-Back-C ... 335e96a1e6" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od NeoPlex »

budte radi... mne se za jizdy v aute vypadl Desire s drzakem z nasady a sel primo na ostry roh stredove palubky, jeste tezsi o drzak. Spadl primo na horni levy roh. Musim uznat, ze hlinikovy kryt je opravdu pevny a ma svuj vyznam. Plastovy telefon, by se rozstipl jak orech. Kazdopadne v miste dopadu je trosku odreny a hlavne nepatrne procmacknuty, na prvni pohled to neni moc videt, respektive vubec, ale proste je :( trosicku hur i ted hlinik. kryt doseda na pogumovany stred. Mezirka je trosku vypukla prave v dusledku mirneho promacknuti zeshora. Se.r me to strasne, ale co nadelam.. muzu byt rad, ze telefon prezil vubec takovou ranu, drzak byl rozslapan a hozen do popelnice...
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Pokračování (a závěr:-)). Dnes jsem byl s telefonem v sunnysoftu a jakmile jsem řekl, jakýže je můj problém, chlápek nadhodil "a fotky vypadají nějak takhle, že?" a ukázal mi podobně zamlžené fotky na své Xperii a dal se do čištění hadříkem, podobným švédské utěrce. Trvalo to asi pět minut a musel na to docela tlačit, ale nakonec se mu ten flek podařil odstranit. ani jídlo či nic podobného - ale obyčejný pot, stačí prý, když to člověk nechá jednou v kapse a pokud ji propotí a může se stát to, že se vytvoří podobný úkaz. Jde to sice dolů hodně špatně (doma jsem to ještě dočišťoval), trvá to pár minut a člověk musí přitlačit, ale jde to.
Sám bych neřekl, že obyčejný pot tohle dokáže (rozhodně nepatřím mezi ty, co se nějak zvlášť či intenzivně potí :) ). No holt si na to budu muset dát pozor, ale jsem rád, že se to takto neinvazivně vyřešilo. Díky za vaše tipy a snad má informace bude někdy někomu k užitku...
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

jako síla co dokáže pot: trošku offtopic,ale schválně se mrkněte a řekněte mi jestli "můj pot" nebo "kyselina" co vylučujou moje ruce je tak agresivní,nebo kupuju věci z nekvalitních materiálů
btw:ruce si myji,tohle je důsledek čistého potu :-)
starej ntb acer extensa 5220 pouzivan cca rok, http://img709.imageshack.us/i/acerextensa5220.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
msi gx620x gaming serie a taky černej kov nanic http://img713.imageshack.us/i/msigx620x.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
wow gaming mouse od steelseries :-) http://img16.imageshack.us/img16/3716/w ... gmouse.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
detail leveho tlacitka http://img818.imageshack.us/i/wowgamingmousedetail.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

například myš používám od vánoc,poměrně často,divím se,že GAMING SERIES vydrží takový nic,bohužel sem ji dostal dárkem a nemám od toho účtenku ani potvrzenej záručák,takže ji nemůžu ani reklamovat,sem zvědavej co by mi na to řekli
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od NeoPlex »

tak to ti ruku asi nepodam :) ja mam GX600PX a nic takoveho na nem nemam.. a to, ze ho mam pekne dlouho, v te dobe jsem delal v Alze, tak jsem mel prvni varku jeste s C2D7500, kdyz jsem na nem hodne, tak se na nem udelaji fleky od potu, ale jen nehtem to jde seskrabnout... nevim asi pijes vic tvrdyho nez ja:)
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

no ono je to právě jen v místě kde máš položenou ruku na adsw,to je jediné místo které je namáhané v mém případě nejvíc :-) jsou to takové jemné prasklinky v kovu,jinak sem pivař převážně :-) zajímalo by mě jestli by mi to uznali na záruku :-)
pnalim
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 12, 2010 17:09
Zařízení: HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od pnalim »

chtel bych se zeptat se zeptat jestli uz tu nekdo zkousel napr. tu zubni pastu, popripade jiny lestici prostredek a jaky? Muj kryt objektivu uz take trpi lehkymi skrabanci. Tak bych rad vedel jestli to jeste vic nepokazim kdyz to budu drhnout nejakym colgatem? :-) Zase se mi nechce totiz kupovat nic jinyho, pri cenach tehle pripravku, kdyz to potrebuju na cca centimetr ctverecni.
diky
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jacek »

Zubní pastou klidně a v pohodě, pomocí jakési whitening či co ( bílé zuby za 14 dní) jsem leštil poškrábaný světlomet u auta a výsledek byl skvělý :tlem: .
p.s. modeláři používají zubní pastu i na leštění kabinek u plast modelů, takže nemáš co zkazit. Lehce lehounce lešti a lešti atd a atd .
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od NeoPlex »

faakt??? zrovna jsem minuly vikend premyslel, jak vycistit prave svetlo a ze jsem uz zkousel nekolik pripravku a nic moc, tak na to vemu pastu no :D
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jacek »

Pastou na zuby nic neskazíš :-)
p.s. tady je diskuse na dané téma : http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=31366" onclick="window.open(this.href);return false;
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od Vitezslav2 »

Má někdo zkušenosti s tou fólií na sklíčku?Nekazí to potom zaostření fotek?
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od lookass »

no kluci vy mě děsíte :twisted: Tak Brando na displeji mám, origo koženej pouch taky, jsem opatrnej... a ještě řešit fólii na foťák?? Kolik vás je, kdo by to chtěl nebo měl řešit? Nebo je tohle jen vyjímka? :?:
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od Vitezslav2 »

Desítky...
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od lookass »

je mi jedno, že přes to nepůjde fotit - na to mám foťák - ale aby přes to šel Barcode, Heart, Camscaner atd...
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od foreveryone »

podle mě jemná rýha nemá na krytu čočky téměř žádný efekt (podobně jako u člověka na dioptrickýh brýlích taky nepostřehne nějaký rozdíl protože zaostřuje na delší vzdálenost než mezi okem a sklíčkem) pokud to sklíčko není vyloženě nějak vyšoupané tak to nepůjde poznat na fotkách o barcodu nemluvě... jde si to i logicky vyzkoušet namířit foták na nějakou jednolitou plochu a pokud při pohybu foťáku neuvidíte žádné "artefakty" tak je to ok...
Lumiq
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 17, 2009 10:30
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od Lumiq »

mohu potvrdit, že i skrze poškrábané sklíčko (taky to mohli trochu zapustit) se barcode přečíst dají..rýha sice není nijak extra silná, ale znatelná je - zatím jsem ale žádné potíže u barcode atp. nezaznamenal
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od xcookx »

To same se mi stalo take a normalne mi to vyreklamovali.Je to udelane naprd je to vystouple a jeste tak mekke sklicko :evil: Jinak nosim v takove te plastove skorepine takze je to zapustene a mam to i tak uz po 2 tak nejak rozmazle.Take se mi loupe sipka zpet. http://img265.imageshack.us/i/sipkacele.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img843.imageshack.us/i/sklicko.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
davidt
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 21, 2010 10:23
Zařízení: HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od davidt »

Taky jsem to mel- myslim, ze lestenim si odlestis tu antireflexni vrstvu a nikdy to uz nebude tak leskly a kvalitni = fotky na prd a ne ze ne. Ja jsem nakupoval pres eBay z HongKongu: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0525447495
Spokojenost, ale za blbost(= nadmerne cisteni) se plati...
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 31 hostů