Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Zdravím, dnes jsem na sklíčku objevil nepříjemnou šmouhu (viz. foto). Netuším, jak se mi to mohlo stát, dávám si na telefon pozor a nosím jej v pouzdře - jinde na telefonu ani škrábanec, o to víc mě to mrzí. Zkoušel jsem, jestli to není jen umazané, ale ten flek tam zkrátka je "napevno" Fotky takto pořízené jsou samozřejmě "mázlé", takže bych to rád nějak napravil - bohužel, sehnat zadní kryt na Desire se zdá býti v čr nemožné - a ze zahraničí by to i s dopravou vyšlo přes 1000 kč, což je tedy dost a bůhví, kdy by to dorazilo a jestli vůbec. :cry:
Budu rád za kadžý tip, co s tím, případně kde sehnat kryt za nějakou normálnější cenu. :wink:
Přílohy
IMAG0135.jpg
(70.25 KiB) Zatím ještě nestaženo
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

woohoo tomu říkám šmouha jak vyšitá,upřímně je mi tě líto,já osobně hned jak sem si koupil mé desire,tak sem si zakoupil i obyčejnou foolii kterou sem si vystřihl na display i právě na toto sklíčko a už sem odrovnal tři,jelikoz to sklíčko neni vubec zapuštěné tak mi bylo hned jasné že se tam za chvíli něco takového objeví,ale v životě bych nevěřil že až takhle brutálním způsobem.Každopádně ti přeju hodně úspěchů a doporučuju ti oslovit tvé kámoše co nakupují v cizině běžně,i tady tací jsou,třeba by někdo byl ochotný a pomohl ti to zakoupit.Popřípadě si zajít do toho nového krámu v praze kde mají vše na htc a zakoupit/objednat si to tam.
edit: kopíruju z jiného tématu,myslím že je to dobrá alternativa,já na tvém místě než dát 1000kč za normal kryt tak dám radši 80dolarů cca 1600 za http://www.mugen-power-batteries.com/ht ... 00mah.html" onclick="window.open(this.href);return false;
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Dám raději přednost originálnímu krytu, přímo od htc objednat lze, jenže samotná přeprava vyjde kolem 300, takže kdyby to bylo k sehnání někde v čr, ideálně v Praze, bylo by to fajn.
Nj, štve mě to, tím spíš že to není klasický škrábanec, nýbrž podivný flek a nemám tušení, jak se tam dostal. Jakou fólii jsi použil na krytí toho sklíčka? Abych se toho kdyžtak vyvaroval propříště...
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

obchod htc kde by to mohli mít = http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=112&t=19872" onclick="window.open(this.href);return false;
foolii sem koupil nejakej noname crap v praze v oc letnany,naproti tesco pokladnam jak je takovej ten ostruvek s mobil prislusenstvim, tri kusy upravitelne folie za 180kc,predtim sem se ani nepidil o jinejch foliich a myslel sem ze jsou vsechny stejny,takze asi nebude nejlepsi,ale kryt ti zachrani,rozmer je tak v pohode ze jedna folie ti vystaci jak na display tak i 5 fotaku,cca po dvou mesicich je folie na dysplai uz viditelne poskrabana,na fotaku uz sem ji 3x menil,takze tam nevydrzi dlouho,ale jako odrezky proc to nevyuzit.Folie si myslim jsou spotrebni material takze stim sem smirenej ze ji budu menit casteji,furt lepsi nez menit kryt mobilu.
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od dusjan »

To "sklíčko" je plast, tak jestli přišlo do styku s rozpouštědly, tak je po něm. :-\
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Jo, takže to nepřipadá jen mi, že než jako poškrábané, to vypadá jako od něčeho "káplé". Průser je, že mě nenapadá nic agresivnějšího než voda, s čím by mohl přijít do styku. I když si nejsem vědom že bych ho položil někam do "mokra".
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od dusjan »

Stačí když jej položíš na stůl od jídla. Takový citrón udělá na umělé hmotě své.
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od foreveryone »

když už planuješ koupit novej kryt tak můžeš zkusit koupit brusnou a leštící pastu na plast a zkusit to vyleštit, perfektně funguje např. pasta z bílé křídy a vody :)
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Jo, poté co zjistím dostupnost krytu ( :-) ), jsem se chtěl pokusit to nějak "zlepšit", díky za tip ;-)
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

já přitelkyni taky "vylepšil" její mobil, samsung u600,tempo,černý obal, pasta na auta cca za 40kč a taky to pomohlo,ne nejlíp ale rozhodně lepší než předtim
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Tuhle zmíněnou pastu bych měl mít někde v garáži :)
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od Standa99 »

........
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od ifco »

Trpim tiez poskriabanym sklickom a tiez som telefon nepolozil nikde do jedla a je vzdy v puzdre, cisteni maximalne mikrovlaknoovou handrickou.
Ale ako ochrana by mohlo sluzit toto http://cgi.ebay.com/Hard-Plastic-Back-C ... 335e96a1e6" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od NeoPlex »

budte radi... mne se za jizdy v aute vypadl Desire s drzakem z nasady a sel primo na ostry roh stredove palubky, jeste tezsi o drzak. Spadl primo na horni levy roh. Musim uznat, ze hlinikovy kryt je opravdu pevny a ma svuj vyznam. Plastovy telefon, by se rozstipl jak orech. Kazdopadne v miste dopadu je trosku odreny a hlavne nepatrne procmacknuty, na prvni pohled to neni moc videt, respektive vubec, ale proste je :( trosicku hur i ted hlinik. kryt doseda na pogumovany stred. Mezirka je trosku vypukla prave v dusledku mirneho promacknuti zeshora. Se.r me to strasne, ale co nadelam.. muzu byt rad, ze telefon prezil vubec takovou ranu, drzak byl rozslapan a hozen do popelnice...
MichalManiak
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 05, 2010 22:03
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od MichalManiak »

Pokračování (a závěr:-)). Dnes jsem byl s telefonem v sunnysoftu a jakmile jsem řekl, jakýže je můj problém, chlápek nadhodil "a fotky vypadají nějak takhle, že?" a ukázal mi podobně zamlžené fotky na své Xperii a dal se do čištění hadříkem, podobným švédské utěrce. Trvalo to asi pět minut a musel na to docela tlačit, ale nakonec se mu ten flek podařil odstranit. ani jídlo či nic podobného - ale obyčejný pot, stačí prý, když to člověk nechá jednou v kapse a pokud ji propotí a může se stát to, že se vytvoří podobný úkaz. Jde to sice dolů hodně špatně (doma jsem to ještě dočišťoval), trvá to pár minut a člověk musí přitlačit, ale jde to.
Sám bych neřekl, že obyčejný pot tohle dokáže (rozhodně nepatřím mezi ty, co se nějak zvlášť či intenzivně potí :) ). No holt si na to budu muset dát pozor, ale jsem rád, že se to takto neinvazivně vyřešilo. Díky za vaše tipy a snad má informace bude někdy někomu k užitku...
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

jako síla co dokáže pot: trošku offtopic,ale schválně se mrkněte a řekněte mi jestli "můj pot" nebo "kyselina" co vylučujou moje ruce je tak agresivní,nebo kupuju věci z nekvalitních materiálů
btw:ruce si myji,tohle je důsledek čistého potu :-)
starej ntb acer extensa 5220 pouzivan cca rok, http://img709.imageshack.us/i/acerextensa5220.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
msi gx620x gaming serie a taky černej kov nanic http://img713.imageshack.us/i/msigx620x.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
wow gaming mouse od steelseries :-) http://img16.imageshack.us/img16/3716/w ... gmouse.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
detail leveho tlacitka http://img818.imageshack.us/i/wowgamingmousedetail.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

například myš používám od vánoc,poměrně často,divím se,že GAMING SERIES vydrží takový nic,bohužel sem ji dostal dárkem a nemám od toho účtenku ani potvrzenej záručák,takže ji nemůžu ani reklamovat,sem zvědavej co by mi na to řekli
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od NeoPlex »

tak to ti ruku asi nepodam :) ja mam GX600PX a nic takoveho na nem nemam.. a to, ze ho mam pekne dlouho, v te dobe jsem delal v Alze, tak jsem mel prvni varku jeste s C2D7500, kdyz jsem na nem hodne, tak se na nem udelaji fleky od potu, ale jen nehtem to jde seskrabnout... nevim asi pijes vic tvrdyho nez ja:)
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jenda89 »

no ono je to právě jen v místě kde máš položenou ruku na adsw,to je jediné místo které je namáhané v mém případě nejvíc :-) jsou to takové jemné prasklinky v kovu,jinak sem pivař převážně :-) zajímalo by mě jestli by mi to uznali na záruku :-)
pnalim
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 12, 2010 17:09
Zařízení: HTC Desire

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od pnalim »

chtel bych se zeptat se zeptat jestli uz tu nekdo zkousel napr. tu zubni pastu, popripade jiny lestici prostredek a jaky? Muj kryt objektivu uz take trpi lehkymi skrabanci. Tak bych rad vedel jestli to jeste vic nepokazim kdyz to budu drhnout nejakym colgatem? :-) Zase se mi nechce totiz kupovat nic jinyho, pri cenach tehle pripravku, kdyz to potrebuju na cca centimetr ctverecni.
diky
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Poškrábané sklíčko objektivu na Desire :-(

Příspěvek od jacek »

Zubní pastou klidně a v pohodě, pomocí jakési whitening či co ( bílé zuby za 14 dní) jsem leštil poškrábaný světlomet u auta a výsledek byl skvělý :tlem: .
p.s. modeláři používají zubní pastu i na leštění kabinek u plast modelů, takže nemáš co zkazit. Lehce lehounce lešti a lešti atd a atd .
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů