RIM Blackberry 10 představení

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od htcjirka »

Nebudu se dlouze rozepisovat,RIM představil svou platformu Blackberry 10, která je založena na operačním systému QNX.
Ukázáno bylo několik prvků z této platformy,včetně reálného multitaskingu,kde aplikace běží na pozadí po celou dobu a přetáhnutím prstem zleva doprava nahlédnete na další aplikace, které právě běží na pozadí.Stejný způsob používá i MeeGo (ovládání zleva doprava ci zprava doleva) ;-) Takže malá inspirace tu je.
Na videu v článku(odkaz níže) je předvedené velice vychytáné unikátní ovládání samotné klávesnice zejména návrhů slov,které švihem nahoru převedete do psaného textu a můžete jej i stejným způsobem mazat.
Dále muže zaujmout nový software fotoaparátu s novými funkcemi..více v samotném článku..
Jsem rád,že na trhu jsou ještě plnohodnotné OS ,které opravdu něco umí bez výmluv,berliček a omezení.

http://wmpoweruser.com/rim-unveils-its- ... mpressive/" onclick="window.open(this.href);return false;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JEPYYo0-gfc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-lkfqxWAlKY[/youtube]

Další zajímavý članek se týka vývoje aplikací
Vývojáři mohou vytvářet aplikace pomocí nástrojů, buď v C / C + + nebo Qt(stejne jako napr MeeGo Harttman a jini..)

http://www.theverge.com/2012/5/1/299045 ... in/2755145" onclick="window.open(this.href);return false;

http://crackberry.com/press-release-rim ... 0-platform" onclick="window.open(this.href);return false;
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od Standa »

Jo, já jsem už málem začal věřit méně schopným výrobcům a jejich internetovým nohsledům, že "zakázané" technologie mají opravdu špatný vliv na stabilitu a rychlost OS. BlackBerry ukázali, že nemají, čehož si každý den užívám a na BB10 se těším :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od htcjirka »

že "zakázané" technologie mají opravdu špatný vliv na stabilitu a rychlost OS


:P To je casty argument nekterych, omlouvani neschopnosti daneho OS.Jeste ,ze jsou OS,ktere dokazuji jasny opak,nektere to i tak nepresvedci.
I kdyby jsi pred ne na stul polozil stovku,tvrdili by,ze vidi desetikorunu.
Jsem tez zvedavy a to vice nez jindy.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od mberdych »

Ale tak chlapi. Nevim co mate na mysli. Flash je pomsta Jobse Adobe za jejich chovani v minulosti a take mimochodem pekna sragora. Multitasking je fajn, ale vetsine lidi to co je v iOS nebo Androidu ci WP staci. Je jim fuk jak to chodi, hlavne ze se jim nekdo dovola na skype kdyz je v pozadi. Ze umi Playbook bezet na pozadi Quake je hezke, ale prakticky k nicemu. Firmy zivi masa a masam je to fuk. Nakonec je zajimave, ze zrovna Meego a BB10 je tak super a jeden uz skoro umrel a druhy se jeste ani nenarodil. Neberte to zle, ja mam BB rad a na nove se tesim. Nicmene je to z uplne jinych duvodu nez multitasking.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od htcjirka »

Bohuzel to neni jen o Multitaskingu,Flashi apod jak jsi tu rozvinul ty.System je mrtvy v dobe, kdy se nevyviji a nechodi aktualizace a kdy i vyvojari nevyviji.MeeGo ma podporu zajistenou a navic i ne malo kvalitnejsich aplikaci nez WP,kdyz uz jsi tu zminil tento system.K cemu me je "nemrtvy system", ktery akorat omezuje..Pouzivej si co chces,ja vidim ve firme opak,je nas 150 zamestnancu a vsichni od WP upustili,jsem jediny ze 150 lidi kdo jeste WP ma..asi ta vetsina jak tvrdis co nic nepotrebuje je jinde.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od mberdych »

Tou vetsinou jsem myslel iOS a Android. WP7 zatim ani nahodou, ale koncept je stejny. Asi takhle BB7 take neni mrtve, ale pokud proste vyrobce rekne, ze s nim dale nepocita, je to konec. Mozna ne hned, ale je. Meego je trochu jine. Muze dojit k vymene CEO a Meego muze byt zase v kurzu. Nokii se nedari, kdo vi co bude. BB fandim, ale desitka uz tu mela byt davno a co se akcechopnosti tyce si muze Nokia s RIMem podat ruce. Bohuzel. A jeste posledni vec. Platforma je mrtva, kdyz se na ni vybodnou vyvojari. A to je momentalne problem BB7. Sice je to konecne slusny HW ale nejsou aplikace co to vyuzijou. Ale vis jakej jsem, budu pouzivat cokoli, hlavne kdyz to bude dobry. Mimochodem o N9 stale uvazuju :-), ale ideal by byl BB9900 s necim jinym nez OS7 a idealne bez BB tarifu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od htcjirka »

Uvidíme až se BB10 stane realitou,rozhodně vyzkouším ;-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od Standa »

Jak píše htcjirka, není to jen o multitaskingu a Flashi. To je jen část. Celé BlackBerry je tom, že jako jediné umí nabídnout celou paletu možností, aniž by ztratil na uživatelské jednoduchosti. S BB nemusíš říkat nemám multitasking, protože zpomaluje, nemám flash, protože zpomaluje a způsobuje nestabilitu, nemám USB Mass storage, protože mate uživatele a vlastně ho vůbec nepotřebuju. Atd atd.
Naopak - jednoduše tohle všechno používám, protože to prostě bezproblémově funguje. Chci pro přenos a sdílení souborů použít bluetooth nebo cloud? Co chci, není problém. Chci synchronizovat hudbu a videa přes nativní aplikaci nebo použiju Mass Storage? Opět co zrovna vyhovuje. Chci tethering netu z telefonu BB do tabletu PlayBook? Klidně můžu 24 hodin denně, baterku mi to nijak výrazně nevyšťaví. Nechce se mi číst internetovou stránku na telefonním displeji? Nevadí, kliknu a stránka se v momentě otvírá na tabletu. O tomto je BlackBerry - nemusím přemýšlet, co zrovna teď chci dělat a jestli to zrovna teď půjde - prostě to udělám. Preferuju, aby se mobilní technologie starala o mě, ne já o ní :-)
Ano, BlackBerry je na pokraji tržního zájmu. Ale jsem já akcionář, abych z toho měl vrásky? Ne, nejsem, takže je mi to jedno. Raději budu rok s tržně skomírající platformou, než být "in" s něčím, o co se musím pořád starat.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od biscuit84 »

BB mal v USA a statoch zapadnej Europy vysoky trzny podiel. Sucasny prudky pokles je sposobeny tym, ze ziadne nove zariadenia sa na trh nedostali, reklama asi tiez nebude masivna. Snad uz BB 10 konecne doladili a na jesen pridu aj nove zariadenia. Ak sa koncept BB Blade docka seriovej podoby, asi je o mojom novom primarnom zariadeni rozhodnute :)
Uživatelský avatar
ziza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 10, 2007 8:36
Zařízení: iPhone SE, iPad2 3G 32GB
Bydliště: Valtířov
Kontaktovat uživatele:

RIM Blackberry 10 představení

Příspěvek od ziza »

No každopádně já se na nový stroje s BB10 těším :-D
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů