HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od martinf »

Nevite někdo o bondovce s mikro USB konektorem na napájení? V Sunnysoftu měli jednu jedinou a to ještě za téměř 2000 Kč.
Soudruzi kolem mobilů sice dali kebule dohromady a vymysleli univerzální konektor, ale asi je měl někdo do nich praštit, aby to aplikovali i na příslušenství. Zase budu vozit v autě 2 nabíječky, abych si mohl v klidu dobít HD2 a k tomu ještě bondovku.
Zkoušel jsem několik e-shopů, ale tam o napájení fakt není ani zmínka...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

martinf píše:Nevite někdo o bondovce s mikro USB konektorem na napájení?
Myslíš BT handsfree? Roky používám Plantronics 815 (mono) / 855 (stereo), dokonalý zvuk i ergonomie (in-ear provedení, nic se nedává kolem ucha a nic se nemůže v kapse urvat) a má právě microUSB.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mvp »

Plantronicsy jsou vynikajici , problem je ale s vydrzi a u nekterych i s cenou :-) , lepsi reseni je cenove a kvalitativne vynikajici Jabra BT8040 a pak uz vyssi rady - idealni je BT530 k te je srovnatelne jen Jawbone 2 - kvalitativne je stejne , ale cenove jinde . microUSB je samozrejmost ....
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od martinf »

Radek Hulán píše:Myslíš BT handsfree? Roky používám Plantronics 815 (mono) / 855 (stereo), dokonalý zvuk i ergonomie (in-ear provedení, nic se nedává kolem ucha a nic se nemůže v kapse urvat) a má právě microUSB.
Ano, BT handsfree - To je přesně ono, Radku. Ta mono je mi jasná, u sterou tupě předpokládám, že je to kombinace handsfree a sluchátek. Tedy, že, když budu poslouchat hudbu a zazvoní telefon, tak se přehrávač buď zastaví nebo prostě se mu odpojí zvuk a já se mohu plně věnovat hovoru. Je to tak?
Díky za tip.
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Mauik »

Mrtinf: ano, je to tak.
mimochodom, mne osobne pecky do usi nesedia a hladal som nieco, co by sa dalo skombinovat s klasickymi kvalitnymi uzavretymi sluchadlami a nasielm som Jabra BT3030. Pocuvas hudbu, prichadzajuci hovor, hudba sa stlmi a pocujes zvonenie, prijmes hovor, hovoris, zrusis hovor a hudba pokracuje v hrani. idealne riesenie. Planujem neskor vyskusat s HD2
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od martinf »

Mauik: Ta BT3030 nevypadá špatně a navíc je i docela levná. Jen se chci zeptat, zda to ovládání je univerzální na všechny přehrávače nebo jen na ten, co je součástí přístroje.
BINY1
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 18, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD 2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od BINY1 »

Nokia BH-803 má micro usb.
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Mauik »

Martinf: je to univerzalne hadnsfree stereo a malo by fungovat pre vsetky zariadenia podporujuce bluetooth AVRCP
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od martinf »

Ještě k těm headsetům - mě se asi nejvíc líbí tohle - http://www.profizona.cz/sony-ericsson-h ... set-stereo - ale vypadá to, že to nemají s mikro USB konektorem... Nevíte o něčem podobném?
U Plantronicsu 855 se mi líbí provedení bez drátů, u Jabra 3030 jsem na rozpacích z toho přívěsku a drátů. Sice se tam dají připojit libovoná sluchátka (dobré, když se vybije BT), ale zase to je kupa drátů a to nechci. Ten Erik je tak něco mezi.... Navíc se to dá paralelně připojit např. k PC a šetří se baterka v mobilu. Tak nevím...
V každém případě rozhodují kritérium je mikro USB.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od YAMATO »

Ty SE mají Fast Port.
BINY1
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 18, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD 2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od BINY1 »

MartinF - Mam je na krámě, micro nemají...maji poloviční fastport, zvuk je srovnatelnej s HPM-70 (klasicky walkman SE sluchatka) Než tyhle bych radeji popřemejšlel o SonyEricsson IS800 jsou na tom s kvalitou zvuku velmi dobře a jsou velmi skladná viz odkaz ...http://onlygizmos.com/content/2009/07/hbh_is800.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; akorat maji take poloviční fastport...

Platronics se mi moc nepozdava teda... jabru mam taktéž na krámě. Zvuk ze sluchatek neni nic zajimaveho...nicmene obrovska vyhoda je že přijimač má 3.5 jack, mužeš si připojit něco kvalitnějšího... Pokud to má na HD2 cenu :-) muj předchozí telefon byl iphone a bohužel kvalita přehravaní je nesrovnatelná, nahral jsem si SRS WOW ale to situaci moc nevylepšilo...

Akorat nevim jestli si tou jabrou pomužeš... má Mini USB ne Micro USB ....
martinf
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř lis 11, 2009 22:23
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od martinf »

Rozhodující je typ konektoru, musí být stejný jako u HD2, nehodlám vozit více jako jednu nabíječku. To je jasné kritérium.... Na druhou stranu nejsem žádný znalec hudby a nevyžívám se v porovnávání různých typů sluchátek.
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od Mauik »

ja to vidim takto, ak hladas nejake stereo bluetooth, tak sa kablom nevyhnes. jedine sennheiser MX W1 za 300euro :wink:
takze ostava len plantronic 855 alebo jabra bt3030. tie SE su tiez zaujimave ale nepouzivaju microUSB. Alebo potom bluetooth stereosluchadla ale bez mikrofonu... Ak niekto pozna ine riesenie, rad sa poucim
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

martinf píše:Ano, BT handsfree - To je přesně ono, Radku. Ta mono je mi jasná, u sterou tupě předpokládám, že je to kombinace handsfree a sluchátek. Tedy, že, když budu poslouchat hudbu a zazvoní telefon, tak se přehrávač buď zastaví nebo prostě se mu odpojí zvuk a já se mohu plně věnovat hovoru. Je to tak?
Díky za tip.
BT handsfree může fungovat v mono i stereo režimu. Ten Plantronics 855 funguje tak, že k tomu jednomu bezdrátovému BT sluchátku se 20cm kablíkem napojí druhé, a začne to fungovat ve stereu.

Obrovská výhoda Plantronics je v in-ear pojetí - izoluje pak totiž od okolního hluku, má lepší kvalitu zvuku i větší výdrž baterie, nemusí totiž hlasitostně "překřičet" okolní prostředí. Při volání (nebo poslechu) na ulici pochopíš. Navíc se na tom sluchátku nemá co ulomit, protože drží v uchu samotném, ne kolem ucha nějakým držáčkem. Mnohem lépe a rychleji se nasazuje, ta packa za uchem se po měsíci dvou neulomí v kapse (protože tam není).

Plantronics 815/855 jsou jinak stejná věc, liší se jen v tom, zda tam je to připojení druhého sluchátka do sterea či nikoliv.

Osobně jsem měl asi 10-15 různých BT sluchátek, a nic lepšího než Plantronics 815/855 není. Jabra je předražený zmetek z pohledu kvality zvuku (má kvalitní jen marketing), SE dělá slušná BT sluchátka (taky je vynalezl), zbytek nestojí za řeč.

Jinak pokud ti jde primárně o poslech hudby, pak jsou samozřejmě nejlepší sluchátka drátová, třeba Shure SE530 za 10.000 Kč :)
http://myego.cz/item/shure-se530-slucha ... st-z-hudby" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale pak ti zase nebude stačit HD2 jako zdroj, chce to třeba MS Zune s kvalitním výstupem nebo tak něco.
BINY1
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 18, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD 2

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od BINY1 »

Mauik píše:ja to vidim takto, ak hladas nejake stereo bluetooth, tak sa kablom nevyhnes. jedine sennheiser MX W1 za 300euro :wink:
takze ostava len plantronic 855 alebo jabra bt3030. tie SE su tiez zaujimave ale nepouzivaju microUSB. Alebo potom bluetooth stereosluchadla ale bez mikrofonu... Ak niekto pozna ine riesenie, rad sa poucim

Jabra bt3030 nezustava :-) nema micro usb takže z vyběru pada ven... :-)

to radek: dovolim si nesouhlasit :-) SE dela přišerna bluetooth sluchatka...kvalita mikrofonu je přimo přišerná. Jabra ma nejake předražené modely, ale co za neco stojí je JX10 a BT5020. Doporučil bych taky nokii bh-803 ktera je na tom s kvalitou mikrofonu velmi dobře. Super je také Supertooth NANO, ale jelikož se přestal vyrabet tak se da sehnat jen nekde kde zustal na krámě...
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od Mauik »

bt3030 ma miniUSB? ak hej, tak sorry. uz som mudrejsi :)
BINY1
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 18, 2009 20:19
Zařízení: HTC HD 2

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od BINY1 »

Mauik: ju má mini :-)

Necituj poslední příspěvek. ziminix
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od Radek Hulán »

Já vám tedy nechci kazit nadšení, ale kupovat si na HUDBU stereo BT sluchátka je ta největší hloupost, co člověk může udělat. Zvuk se do BT HF přenáší v komprimované podobě a má oproti kabelu strašnou kvalitu. Pokud se mi má válet kolem krku přijímač, baterie, kabely, tak to rovnou mohu jít do kabelových sluchátek, ne? ;)

Princip BT -stereo- HF je celý zvrácený.

Ideální kombinace je Plantronics 815 (telefonování) + (třeba) Shure SE530 (poslech).
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od Mauik »

no ale ide o to, ze tu hladame najvhodnejsie spojenie. kablove sluchadla mozu byt akg, sennheiser, surre, bose. ale ak pride hovor, tak ich treba zlozit,nie?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Diskuze o Bluetooth handsfree

Příspěvek od Radek Hulán »

To právěže ne. Otestoval jsem to. Připojil jsem Shure SE530 na stereo konektor, přehrával si rádio, nechal si zavolat, přijal hovor přes Bluetooth HF (Plantronics 815) a telefonoval přes něj, bez odpojování Shure SE530. Funguje to naprosto transparentně, jak by člověk čekal.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů