Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před několika měsíci se objevily spekulace o tom, že bychom se mohli dočkat další Xperie od Sony Ericssonu, která by běžela se systémem Android. Server Mobil.nu nyní přišel s renderem neznámého zařízení, které by se do výše uvedené specifikace dokonale hodilo. Inženýři v Sony Ericssonu s největší pravděpodobností pracují na modelu s kódovým označením Rachael (je zde podobnost s HTC Raphael čistě náhodná? :-) ), který bude osazený procesorem Qualcomm Snapdragon s kmitočtem 1 GHz. Dále se dočkáme fotoaparátu s rozlišením 8 MPx (autofocus, přisvětlovací dioda), 3,5 mm výstupu na sluchátka a podpory UMTS/HSDPA s maximální rychlostí stahování 7.2 Mbps.

Bleskovka

Displej by měl s největší pravděpodobností disponovat WVGA rozlišením a úhlopříčkou minimálně 3,2 palce. Pod ním bude k dispozici trojice systémových tlačítek a na bocích najdeme dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti nebo spoušť fotoaparátu. Žádné další informace nejsou pro tuto chvíli k dispozici, ale hovoří se o tom, že by Rachael měl stihnout vánoční trh, ale všichni víme, jak moc je SE při plnění termínů přesný.

Zdroj: AndroidCentral.com
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od IkE Blaster »

Né že by mi to připomínalo Nokie...

:( Je mi smutno z dnešních PDA. Teď fakt nevím, na co k Vánocům šetřit, budu doufat v zázrak v podobě něčeho s alespoň náznakem D-Padu. Nové samsungy mě trochu zklamaly (no, ale nyní asi možná o trochu lepší než HTC) a SE se také moc nepředvedl. Doufám v nějakou odpověď od Asusu, to jsou trochu klenoty - je jich málo, stojí hodně, ale mají hodně co nabídnout, hlavně výkonu. Jediné, co může toto zařízení zachránit (SE) by byl pořádný výkon při dekódování
Arthenik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 27, 2008 19:43
Zařízení: HTC Blackstone

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Arthenik »

Nema to na Android moc malo ovladacich prvku? Hlavne ten trackball asi zamrzi. Taky nevim jiste, jestli ma klavesnici. Pokud ano, je displejova cast poradne tenka.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Trackballu je škoda a podle renderů to nevypadá, že by byla k dispozici i HW klávesnice.
Arthenik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 27, 2008 19:43
Zařízení: HTC Blackstone

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Arthenik »

Pak nevim, co je na tom zarizeni tak "Xperia".
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od RedRose »

Na Androida to ma vazne malo hw prvku. Zatim vsechny Androidy maji nekolik tlacitek + smerovku...?!
Xperia X1 byla/je vynikajici a X2 se v naznacich nese v podobnem duchu... Tohle (nekde jsem zahlidnul ze by to mela byt Xperia X5) ale Xperia neni, tohle je obycejny SE Touch...

Jinak mam podobny povzdech jako IkE Blaster, ale to tady omilame porad dokola a neni z ceho vybirat... Moje cekani snad jeste muze spasit Xperia X2 (pokud opravdu bude), pripadne Asus P835...

Nic povedenejsiho zatim v dohledu bohuzel nevidim...
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Libunda »

Je mi jedno co to je, ale je to krasavec/ice :smt049
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Thompson »

RedRose: P835 má Qualcomm, tenhle model ike určitě nemyslel:)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od pk »

pokial v Asuse urobia dobru romku pre qualcomm tak preco nie? ale tomu veri... hmm tomu neveri asi nikto :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Standa »

Hm, to nám ty ovládací prvky moc dlouho nevydržely :-D. Šikmý pruh na renderu musí být, to je jasné. Vzhledově pěkné zařízení, jako telefon asi dobře použitelné.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od tslany »

i Omni měl šikmej pruh a to je render už myslim z r. 2007
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od IkE Blaster »

Skleněný a matný světelný efekt jsem viděl u renderů displayových zařízeních už kolem roku 2002, v té době to byly především televize, kompakty, hodinky (tam skoro vždy :wink: ) a další věci. Jinak se to používalo v menší intenzitě, než tady, hlavně za účelem rozlišení leskly/matný povrch. Jinak fakt netuším, proč vám vadí. Vám už taky fakt vadí úplně všechno.

Jinak osobně mi to skoro přijde, že to je už nějaká předvýrobní maketa a ne render

Jinak Asus P835 nakonec pěkně zmršily, ze začátku hlásily (ještě jako Galaxy 7) Intel Marvell... Jedna z největších chyb Asusu.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Standa »

Nemusíš mi vykat :-D ;-). Vím proč je tam šikmý předěl. Ironie.
Ten P835 bych neřešil. Zatím všechno co mělo potenciál bylo zrušeno, to už je skoro pravidlo. Nadějně teď vypadá jen Snapdragon, dokonce už jsem četl i nějakou chválu na TG01. Snad v něm opravdu něco bude. Navíc snad Android není takový žrout jako WM, a mohl by mu klasický Qualcomm stačit.

Vzhled Rachaela se mi fakt líbí. V SE umí zapracovat i na tvaru. HTC, Acer a bohužel i Samsung by se mohli přiučit. Když kupuju zařízení v této cenové relaci, jsem rád, když je to na něm i vidět :wink:.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od bkf1 »

IkE Blaster píše:Je mi smutno z dnešních PDA. Teď fakt nevím, na co k Vánocům šetřit, budu doufat v zázrak v podobě něčeho s alespoň náznakem D-Padu. Nové samsungy mě trochu zklamaly (no, ale nyní asi možná o trochu lepší než HTC) a SE se také moc nepředvedl.
Mno ja jsem to vyresil tak, ze jsem udelal upgrade z Mia A701 na stary HTC Touch Cruise :) A zatim maximalni spokojenost :) Navic otocne kolecno na listovani je skvele :) Mno ale jinak, kdo si koupil neco lepsiho nez A701ku a tedka by rad neco s D-Padem, tak nevim nevim :( kde nic tu nic :( Asi tak pockat, s cim se predvede ten Asus... nebo ze by Acer taky trochu zabojoval? Ale Aceru bych se bal... i u noteboku :)
jorbl
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2009 16:24
Zařízení: HTC Artemis

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od jorbl »

"hovoří se o tom, že by Rachael měl stihnout vánoční trh" ... 2010
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od RedRose »

Me se leskle veci libi :-) Takovy Touch HD, Acer F1 nebo tento Rachael jsou krasne! Ale proste vim ze by mi po hw smerovkach bylo minimalne smutno a kdyz uz se tady zminujou penize tak za ty ceny by tam tech par hw kontaktu nacpat mohli... a at mi nikdo nerika ze by se to neveslo... takovej malej prcek jako ma treba N86 nebo N96 by se urcite vesel a mozna i ta trapnost co ma Diamond je porad lepsi nez nic... nemam nic proti TouchManii a klidne at tady jsou ale proc jsou takove vsechny? jeden nebo dva at je z ceho vybirat? proc ne? klasicke mobily taky nejsou vsechny stejne a clovek si muze vybirat i design a podobne...

Co se toho P835 tyce tak mi nejak uslo ze to je "classic qualcomm"... kdyby mel alespon ten snapDrak...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od bkf1 »

Mno tomuhle obdobi ja proste rikam iDebilizace... kdovi kam to az zajde :( iPhone prinesl hodne dobreho, ale VETSINOU zleho a tohle je toho jen dukazem :(
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od radospol »

Pokial bude Xperia X2, tak premna za mna, nech maju v segmente aj touch.
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od RedRose »

jojo... iPhone prinesl novy smer a to beru a nemam s tim vubec problem. dokonce jako fanda firmy Apple jim ten iPhone uspech preju (i kdyz iPhone pro me neni - odzkouseno) ale proc se ten smer iPhonu bere az tak do mrte jako ze to uz musi byt vsechno stejne to nepochopim! a jak mnohokrat padlo tak WM at uz je nadstavbovany kolik chce na to jeste neni pripraveny...

ted uz fakt asi jen doufat ze se ta "SEXdvojka" uskutecni a na chvili bude si s cim hrat :-D
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Neoficiálně: Xperia Rachael s Androidem a 1 GHz procesorem

Příspěvek od Tonda512 »

Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů