Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Jiří Hrma »

Společnost HTC ve spolupráci se značkou Beats představila telefon určený všem hudebním fajnšmekrům. HTC Sensation XE v sobě jako první zařízení na světě integruje soubor zvukových technologií Beats Audio. Multimediální zaměření telefonu podtrhuje jeden z nejvýkonnějších mobilních procesorů dneška, dvoujádrový Qualcomm Snapdragon s frekvencí 1,5 GHz. Americká společnost Beats je známá především jako inovativní výrobce kvalitních sluchátek schopných reprodukovat hudbu v celém rozsahu slyšitelného zvukového pásma.

obrázek
Co asi značí přídomek XE v názvu? Že by šlo o výraz "eXtended Edition"?

Díky integraci řady softwarových i hardwarových technologií Beats Audio nabídne nový HTC Sensation XE plnohodnotnější poslech hudby ve studiové kvalitě. Součástí balení je i nový typ špuntových sluchátek Beats, které budou exkluzivně v prodeji pouze s novým telefonem. Po jejich zapojení zařízení automaticky aktivuje přednastavený zvukový profil Beats. Ten rozšiřuje rozsah skladby do celé šířky slyšitelného zvukového pásma, čímž dobarvuje hluboké basové i vysoké vokální frekvence. Pro větší pohodlí majitelů nového telefonu umožňují přiložená sluchátka Beats ovládat hudební přehrávač nebo přijímat hovory bez nutnosti vyndat jej z kapsy.

obrázek

Dostupnost na českém trhu
Očekáváná dostupnost nového multimediálního modelu HTC Sensation XE je stanovena na říjen letošního roku. Prodejní cena bude upřesněna v době zahájení prodeje.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od -pekr- »

Hezké. Už teď Sensation nehraje špatně, můžu porovnat s Cowin iAudio. Jen by možná snesl trochu větší hlasitost. Sluchátka v balení jsem nikdy osobně neřešil, mám Sennheiser špunty, a zatím bych neměnil. Ty šváby v telefonu, co audio zkvalitnují, ty by se ovšem hodily. Bylo by fajn, kdyby se podobné technologie stávaly spíše standardem. Teď už jen, aby si HTC vybralo ještě nějakou lepší technologii na foťák :-)
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od diviline »

Jsem zvědavý, jaké "hardwarové technologie" do toho nacpali. Jsem docela zatížený na hudbu a jak jsem připojil moje Sennheisery k HTC Desire, tak se mi chtělo brečet, takový šum nedělaly snad ani magnetofonové pásky. U novějších modelů je to podobné :???:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od bkf1 »

-pekr- píše:Teď už jen, aby si HTC vybralo ještě nějakou lepší technologii na foťák :-)
A na displej, procesor... take by to chtelo vice interni pameti... proste aspon trochu se priblizit kvalite hardware jaky ma Samsung... ja vim jsem moc narocny :)
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od prcek15 »

Jediné podstatnější vylepšení je ta baterie. Více v mém příspěvku na G+. (http://goo.gl/kVL60" onclick="window.open(this.href);return false;)
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Tak já proti Qualcommu nic nemám vyrábí kvalitní čipy a na rychlost si nemohu stěžovat. No fotoaparát také bych si přál aby byl tak dobrý jak v N8. Měl jsem už optiku od Carl Zeiss a byl jsem hodně spokojen. V N73 to byla famoza a to i v jiných zařízeních. Carl Zeiss je u mě špička a přál bych si i její použití v HTC ,,ale to se asi nestane" :???:

Jinak ty sluchátka jak jsou na tom obrázku zrovna 2x nemusím. Cenu jsem četl v zahraničí 15 400,-Kč to vycházelo.
megawir
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 30, 2011 13:00
Zařízení: HTC EVO 3D

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od megawir »

přes 15k? to je otřesná darda.. to je fakt na úrovni jablíček...
podobná cenová politika mě nehorázně štve...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Balrog »

Za tu cenu jsou dva sensationy :-))
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Standa »

Jiří Hrma píše:Po jejich zapojení zařízení automaticky aktivuje přednastavený zvukový profil Beats. Ten rozšiřuje rozsah skladby do celé šířky slyšitelného zvukového pásma, čímž dobarvuje hluboké basové i vysoké vokální frekvence.
Tak a to je přesně věta, kterou kdyby uslyšel hifista, tak okamžitě ucukne :-D.
David Šíma
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 11, 2011 12:10
Zařízení: Htc Desire HD

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od David Šíma »

Souhlasím s tím, že cena přes 15 tisíc je opravdu přehnaná, ale telefon nevypadá vůbec špatně.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od fore »

Sem moc zvedavej co tam v HW pridali aby to hralo lip ..... , jinak este by to chtelo trochu zapracovat na fotaku , udelat kryt takovej aby prez nej sel signal , smazat nenazrany sense , pridat RAM a ROM ( urcite tam zase bude 1 giga ) a mozna bych do toho sel :) , jinak vlastnim sgs2
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,fotaky u HTC jsou bida a 768MB RAM zazdi nenazrane Senze,takze ve finale ma mene volne ram nez Arc,ktery ma 512MB.V Beats vidim marketingovy tah nez prinos.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

ROM je 4GB a RAM je 768MB, CPU 1,5GHz, Sense 3.0.
Popravdě nebýt toho Sense tak asi u HTC nejsem. To je právě to co mě k němu tehdá přitáhlo a co se mi zatím nejvíc ze všech nadstaveb líbí. Jinak na co více RAM kdy máte volno kolem 200MB a telefon je skvěle rychlí. 1,5GHz tedy HTC využívá plný limit na co je CPU certifikován že by měl unést. V DHD je také stavěn max na 1,5GHz více už je riziko a sázkou do loterie. Popravdě já teď mám DHD a počkám si na Barcelonu kde HTC snad ukáže lepší kousky a pak bych nakoupil klidně i za 15.tis když je kvalita. Třeba Nokii E90 jsem kupoval za necelých 19K a pak jsem jí vyreklamoval a s NOKII skončil když neuměla udělat pořádný tel za tyto prachy. HTC to za ty prachy svede a nic se mi nikde neseká, nerestartuje a podobné věci. tak proč bych jim tech 15K nedal. Vždyť DHD jsem koupil u O2 za 13 842,-Kč :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od htcjirka »

Tech 200MB neni problem behem chvile zaplacnout spustenim nekolika narocnych aplikaci naraz.Senze je proste nenazrane a beru ho jako prznic Androidu.Mraky omalovanek a animaci jen na efekt.Fotak u HTC je stale bida .Zpracovani take zaostava,zvukovy vystup soucasnych HTC spatny..Tech veci je jiz vice proc HTC uz ne a to jsem tuto znacku mel kdysi moc rad..
Desire HD ani nezminuj,jestli jsi ho koupil za 13842 tak to jsou slusne vyhozene penize,tim bych se ani nechlubil.
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Proč bych se tím neměl chlubit? Měl jsem snad vzít Samsung Galaxy S II které je ve spoustě věcí zkopírovaný Apple který moc nemusím? Ono se na to dá říct jedno každému svědčí něco jiného. Já mám Sense rád a nerad bych ho opouštěl a to jestli mám 200MB či 300MB mě netíží. Pamatuji na E90 kdy bylo 110MB a v pohodě mi tikalo 30 programů spuštěných a telefon byl pořád svižný. TP2 také RAM moc nemělo a jelo jak jelo. Já mám DHD dobrý kus a vše lícuje jak má nemám si na co stěžovat. Fotoaparát bych si sice přál kvalitnější třeba jak už jsem zmínil optiku Carl Zeiss ,ale stejně moc nefotím takže co. Ale je i možné že Samsung koupí MeeGo a pak přejdu k němu vše má svůj čas a nebo Nokia udělá nějakou pecku na luxusním novém Symbianu který jsem měl rád a mám.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od fore »

Pokud se ti nelibi uzivatelske prostredi , existuje 100 moznych nahrad , ja ted pouzivam Go launcher s tematem Future World a je to spicka.... Touchwiz je nepraktickej a jen na paradu. Pokud mas problem s konstrukci , to uz je jina vec... Ale zrovna tu bych u HTC Senzace nezminoval , protoze jak to chytnes do ruky , carky mizi....
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

No čárky mizí já jsem se stím u DHD nesetkal. A měl jsem tu čest mít i Sensation. Telefon držím ve spot a dlan s prsty zakrývá spodní polovinu telefonu a signál pořád drží na max u Sensation ubyla jedná čárka ,ale pořád se stím dá nádherně volat. Konstrukce u Sensation je povedená a pevná tam není výhrad :)
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Lucifero »

Tady musím dát Vlastíkovi za pravdu a docela se s ním ztotožňuji. Býval jsem zarytý Nokiista, Prolezl jsem si je od prvních modelů, když vylezl symbian, nic jiného jsem už nechtěl a dostal se s nokii od stařičké 6600 až po E66 kterou vlastním dodnes. Jenže mi už Nokia neměla co nabídnout a N8 zdržovali tak dlouho, až jsem to nevydržel a koupil dříve vydané HTC DHD. A teď jsem tady a nedám na své DHD dopustit. Vše ok nikdy jsem s ním neměl zásadní problém, vše lícuje, drží, signál nepadá, neslábne. Píšete co by mělo HTC zlepšit.
Konstrukce: ne - je perfektní frézované kovové tělo je prostě super, nevrže neměkne a drží a zatím mi odolal jakémukoliv škrábanci.
Prostředí sense: pro mě téměř dokonalé, mít v něm trochu větší svobodu a více si ho moct poupravit k obrazu svému, tak si snad myslím, že spím a plní se mi sen.
Foťák: ten určitě ano, ten se jim teda nepovedl. Nokia v tomto jednoznačně nemá konkurenci.
Zvukový výstup opravdu není taky moc kvalitní.
svižnost systému: no mi se teda nic zatím neseklo a vše běží svižně a plynule. Navíc jsem přístroj restartoval snad jen 3x za celou dobu co ho vlastním tak stabilní není ani Windows :-)
a to nejvíce diskutabilní - displej: co se ti prosím tě na něm nelíbí. Je pravda že tisíc očí, tisíc pohledů. Já osobně mám rád barvy docela přepálené, syté a výrazné, ale u DHD je ten displej, tak čisty, jemný a přirozený, že to je jak už tady někdo přirovnával, jako dívat se z okna.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od -pekr- »

htcjirka píše:Tech 200MB neni problem behem chvile zaplacnout spustenim nekolika narocnych aplikaci naraz.Senze je proste nenazrane a beru ho jako prznic Androidu.Mraky omalovanek a animaci jen na efekt.Fotak u HTC je stale bida .Zpracovani take zaostava,zvukovy vystup soucasnych HTC spatny..Tech veci je jiz vice proc HTC uz ne a to jsem tuto znacku mel kdysi moc rad..
Desire HD ani nezminuj,jestli jsi ho koupil za 13842 tak to jsou slusne vyhozene penize,tim bych se ani nechlubil.
Jirko, nezdá se Ti, že pořád opakuješ ten svůj pohled? :-) A protože se opakuje každý, tak se prostě musím opakovat i já a zeptat se - používám 4 mail konta, twitter, facebook, RSS, internet, hudbu, video, navigaci Navigon, občas angry birds nebo cut the rope, a NIKDY se mi nestalo, že by mi došla RAM nebo něco kleklo. Není tohle už tak trochu posedlost se navážet do HTC za naprosto nepraktického pohledu? Rad bych tedy vedel, co si mam jeste spustit, abych se dozil toho, ze tech "200 MB neni problem behem chvile zaplacnout" :-)

Osobne totiz souhlasim s jinym nazorem zde, ze Sense je jedna z nejlepsich nadstaveb, a ve skutecnosti se mi vysledek jako celek libi. Kdyz tak ted o tom premyslim, a abych byl objektivni - ja vlastne ani nevim co je sense, a co uz cisty droid, ale to je jen dukazem toho, ze to naintegrovali dobre :-)
Tw!nC4m
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 21, 2009 12:16
Zařízení: HTC DHD
Bydliště: Plzeň

Sensation XE: První hudební telefon s puncem značky Beats

Příspěvek od Tw!nC4m »

Tak si to tu pročítam a nestačim se divit.. Pořád slyšim jemom HTC má strašně nenažraný sense, fotí nanic, mizí mu signál, má špatnej procesor, zvukovej výstup nic moc a ostatní sice maj ale...

1. Na co je vám ten obrovskej výkon, když si v něm povypínáte veškerý ty grafický vyvhytávky a lunchery atd.. Pak je ten výkon k ničemu a stačí vám Hero s nějaku liteROM

2. Sense je zatim nejlepší luncher a i při jeho běhu je telefon rychlej. Když sense nahradíte jinym luncherem, zprávy jinym pisálkem, kontakty jinou aplikací, počasí jimym počasim atd, tak jsme tam kde jsme byly..

3. 200 MB volmý paměti je dost a jestli htcjirkovi nestačí tak nevim jak to s tim telefonem dělá, ale mě se to nikdy nepodařilo zaplnit.

4. Foťák - no mohl by bejt lepší, uznávam.. Ale na telefon dostačující a nemyslim si že je to tagédie..

5. Baterie - ta je taky napytel, ale to neni záležitost jenom HTC..

6. Signál - slyšel jsem o problémech, ale mě se zatim vyhnuly..

7. Zpracování - možná první kusy, ale jinak ve srování s ostatníma značkama je docela top..


Jinak sense se taky dá už nějakym způsobem customizovat ( ROOT + XDA).. DHD má docela velikou podporu právě na XDA, kterou by mu mohl závidět kdejakej mobilní kousek..

Nesmíte bejt tak zaujatý, papouškovat všechno co slyšíte a uvědomit si na co ten vysokej takt a hafo ram vlastně vzužít..
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů