CZ layout bluetooth klávesnice - jak se mi to povedlo

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

CZ layout bluetooth klávesnice - jak se mi to povedlo

Příspěvek od Inarus »

Zdravím,
tady na foru i na jiných sem zjišťoval jak psát na bluetooth klávesnici české znaky, ale na žádné řešení sem nepřišel. Dneska se mi to ale podařilo přes editaci keychart a změnou fontu. Mám HTC Desire Z s CM7. Vestavěná hardwarová klávesnice funguje bezezměny.

Je spousta návodu na změnu rozložení kláves, nej je asi tento:

Kód: Vybrat vše

http://forum.cyanogenmod.com/topic/40334-instructions-how-to-create-my-own-key-assignment-for-a-hid-bluetooth-keyboard/
Pokud si podle něj nastavíte rozložení, tak nejspíš jako mě vám nepůjdou ěščřž. Napadlo mě, že to bude fontama, tak sem původně fonty umístěné v /system/fonts/ změnil s použitím tohoto návodu:

Kód: Vybrat vše

http://blog.marextafl.cz/2011/03/19/android-zmena-systemoveho-fontu-pisma/
ale to nestačilo. Pořád to nešlo. Použil sem Tahomu normálně z win za norlmální a bold, za mono sem dal normální New Times Roman. Tak sem ještě změnil pak i všechny DroidSerif, na to sem použil New Times Roman. Ale pořád to nešlo. Nakonec sem použil program Type Fresh na změnu fontů a použil sem CEVerdana, který sem požíval ještě kdysi na WM, je na netu běžně ke stažení a nahradíl sem jím DroidSans a DroidSerif-regular. Reboot pak a psaní česky funguje :-) písmena se píšou se shiftem.

Píšu vše co sem dělal, protože nevím, zda by stačil orovnou změnit písmo pomocí Type Fresh a popravdě se mi to nechce zkoušet, sem rád, že sem to nějak metodou pokus-omyl zvládl.

Přikládám vlastní upravený "qwerty.kcm.bin" v raru v příloze.
Přílohy
qwerty.kcm.rar
(549 bajtů) Staženo 164 x
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů