Root - jak moc je třeba?

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Root - jak moc je třeba?

Příspěvek od J. Mlejnek »

Prakticky jsem se již rozhodl pro přechod na Android zařízení. Zajímala by mě jedna věc - jak nutný je root? Co vše navíc mi přinese např. u Desire HD? Všiml jsem si např., že nemálo aplikací potřebuje root, např. různé čištění cache a backupy. Jak to tedy vlastně je?
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Root - jak moc je třeba?

Příspěvek od Cleric »

ROOT je v hodný tehdy pokud máš zařízení s verzí Androida 1.5 nebo 1.6 aby jsi mohl instalovat aplikace což u zařízení Desire nebo DHD není problém. Pak by se ti mohl hodit udělat ROOT aby jsi mohl instalovat veškeré aplikace na SD kartu. Jiný výhody v ROOTu telefonu neshledávám.

EDIT: 99.99% aplikací na marketu nevyžaduje ROOT zařízení stačí jen hledat.
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

Root - jak moc je třeba?

Příspěvek od kecinzer »

Tak tak, pokud máš Android 2.1 či 2.2 tak ROOT v podstatě nepotřebuješ. Nicméně pokud rootneš, zjistíš, že se dají se systémem dělat úplně jiné věci :).
(Pokud se bavím o ROOTu, tak myslím nahraný neoficiální systém s ROOT právy.)
Např. lepší instalace aplikací na kartu - App2SD+ (ovšem na DHD s velkou interní pamětí je pasé), nahrávání nových radií, používání upraveného kernelu s on-demand nastavením frekvence (pro úsporu baterie), možnost nastavit jiné fonty, provádět zálohy všech aplikací i systému jako takového atd. atd.
Pak se jedná třeba o kosmetické úpravy, které ale jsou dost praktické - např. možnost nahrání vlastních ikon do stavové lišty včetně lepšího % ukazatele baterie.
Je toho opravdu hodně. Z počátku jsem ROOT zatracoval a po prvním rootnutí jsem se i vrátil na stock system, ale teď mám opět rootnuto a již bych se nevracel (HTC Desire).
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Root - jak moc je třeba?

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Přesně tak. Já se těším jako malý kluk, až bude plnohodnotný ROOT na HTC Desire HD a budu moci flashnout na jinou, custom ROM. Stock romky jsou takové, no, nudné :)
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů