SmartMania.cz

E-TEN glofiish V900: Novinka se 128MB RAM, VGA, DVB-T, UMTS a 533MHz CPU (exkluzivní informace)

-Společnost Etencorp příští měsíc na konferenci 3GSM v Barceloně (Mobile World Congress) představí nový model glofiish V900 s integrovaným tunerem pro příjem digitálního televizního vysílání. O této skutečnosti na svých stránkách výrobce informoval formou tiskové zprávy. Hardwarové parametry zatím zveřejněny nebyly, nicméně nám se je exkluzivně podařilo vypátrat. E-Ten si uvedení nového modelu na trh naplánoval na toto léto, a sice záměrně kvůli evropskému fotbalovému šampionátu, který se bude konat v Rakousku a Švýcarsku. Obě země nabízejí digitální televizní vysílání (DVB-T), a proto bude V900 ideálním zařízením pro sledování živých přenosů odkudkoliv.

Jako všechny ostatní nové modely, i V900 nabídne operační systém Windows Mobile 6 ve verzi Professional. Uvnitř přístroje bude pracovat procesor od Samsungu taktovaný na frekvenci 533MHz, půjde však o zcela nový chipset. Předchozí komunikátory série glofiish používaly také čipovou sadu od tohoto výrobce, nicméně kvůli paměťovým limitům nebylo možné přístroj vybavit více, než 64MB RAM. To se ale V900 chystá změnit, jelikož na trh přijde se 128MB RAM! Vnitřní paměť přístroje bude 256MB ROM, v případě potřeby ji samozřejmě bude možné rozšířit paměťovými kartami standardu microSD/SDHC.

gloofish V900

Úhlopříčka dotykového displeje bude 2.8" (palce), rozlišeníbude 480×640px (VGA). Kromě možnosti telefonování v klasických GSM sítích tato novinka nabídne i podporu UMTS/HSDPA. My dále víme, že chybět nebude ani GPS navigace s podporou TMC, FM rádio nebo 3MPx fotoaparát. Na přední straně najdeme i VGA kamerku pro videohovory. Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth 2.0 včetně EDR samozřejmě nebude chybět.

Designově V900 až nápadně připomíná HTC Touch, rozměry však budou větší. Podle zveřejněného screenshotu bude dostupný ve dvou barevných kombinacích - černé a modré. Kromě evropského standardu DVB-T podporovat i DVB-H (Evropa, USA), T-DMB (Korea) a DAB (Velká Británie, některé části Evropy). Pro lepší příjem signálu bude přímo v těle komunikátoru integrována teleskopická anténa. E-Ten má s výrobou digitálních tunerů nemalé zkušenosti, jelikož už v minulosti vyráběl DAB moduly; pravděpodobně se tedy dočkáme velice kvalitních přijímačů.

Co na nový model říkáte? Mně samotnému se velice zamlouvá. Konečně se dočkáme 128MB RAM, navíc přibude digitální TV tuner, GPS, Wi-Fi či podpora sítí třetí generace. Tyto parametry dělají z V900 velice zajímavé zařízení.

Hardwarové parametry
OS: Windows Mobile 6 Professional
Displej: VGA, 480×640px, 65k barev, 2.8\"
CPU: Samsung 533MHz
Telefon: GSM (GPRS/EDGE třídy 10), UMTS/HSDPA
Paměť: 128MB RAM/256MB ROM, microSD/SDHC
Komunikace: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.0
Navigace: GPS modul s čipem SiRF Star III, podpora TMC
Fotoaparát: 3MPx, přední VGA kamerka pro videohovory
TV: DVB-T, DVB-H, T-DMB, DAB


Poslední komentáře Celkem: 15 komentářů


Nepřehlédněte

Sony Xperia E1: Další kandidát na levný bestseller (videopohled)

Sony uvedlo na trh levnou Xperii E1 s dobře optimalizovaným systémem, pěkným designem a nízkou cenou okolo 3 500 Kč. Novinka si s sebou bohužel nese i několik nešvarů, které vám představíme…
Sony Xperia E1: Další kandidát na levný bestseller (videopohled)

Civiballs: Logická hra, ve které budete cestovat časem (recenze)

Dopravování předmětů z jednoho bodu do druhého za pomoci fyziky a nejrůznějších nástrojů patří mezi oblíbená herní témata. Na tomto principu staví také nový titul Civiballs, který si dnes…
Civiballs: Logická hra, ve které budete cestovat časem (recenze)

Můj první týden s Windows Phone 8.1: Co se mi líbí a na čem by měl Microsoft ještě zapracovat?

Nová verze systému Windows Phone 8.1 se dočkala vřelého přijetí. Systém dospěl a nabídl funkce, po kterých uživatelé volali. Bohužel ale došlo i na změny, které mnohé nepotěší.
Můj první týden s Windows Phone 8.1: Co se mi líbí a na čem by měl Microsoft ještě zapracovat?