TOPlist

mDevCamp 2014: Poslední květnová sobota patří mobilním vývojářům

Již tuto sobotu přijede po čtvrté do Prahy více než 300 mobilních vývojářů z Česka a Slovenska. Jednodenní konference o vývoji mobilních aplikací mDevCamp strhává čím dál více pozornosti vývojářů. Není se čemu divit, i letošní program je nabitý – technické přednášky, inspirativní talky nejen o mobilním vývoji, herní místnosti s nejnovější technikou, domácí občerstvení, interaktivní hra pro všechny zúčastněné i závěrečná afterparty.

Místa na konferenci se zaplnila desetkát rychleji než vloni, vyprodáno jsme měli během pěti dnů,” popisuje hlavní organizátor mDevCampu Michal Šrajer ze studia Inmite.

Pokud i vy patříte mezi ty, na které se letos bohužel nedostalo, můžeme poradit, abyste sledovali Twitter, Google+ a nebo si zaregistrovali newsletter, kterým chtějí organizátoři zprostředkovat to nejzajímavější, co se na mDevCampu odehraje, včetně videozáznamů všech přednášek.

Podrobný program se seznamem všech vystupujích je už nyní na webu. Přednášet budou zástupci společností Google, Apiary.io, GoodData, IBM, MADFINGER Games, Inmite a mnoha dalších, ale také úspěšní nezávislí vývojáři. Řeč nebude zdaleka jen o vývoji mobilních aplikací a her.

Novinkou jsou odpolední krátká inspirativní vystoupení (podobná těm, která znáte například z TED konferencí). Celkem jich bude 10 a hlavními tématy budou fenomén “internetu věcí”, mobilní byznys, mobilní weby, ale i “big data” nebo mobilní aplikace pro lepší svět.

Organizátoři letos také vyšperkovali doprovodný program, takže budou-li si návštěvníci chtít v průběhu dne od návalu nových informací odpočinout, mohou si ve “future gaming hall(way)” hrát s takovými hračkami jako jsou Google Glass, LEAP Motion, Oculus VR a další. Geeky bude určitě lákat i hra Artemis, nebo možnost vyrobit si vlastní jednoduchý hardware v pájecím koutku.

Během celého dne bude také možnost navázat kontakt s neziskovými organizacemi, které se na akci představí. Budou mít i technické přednášky o tom, co zajímavého řeší a jak se vyvíjí například aplikace pro pomoc nevidomým nebo lidem se sluchovým postižením,” popisuje Michal Šrajer a věří, že výsledkem takových setkání může být spolupráce vývojářů na nových mobilních projektech, které pomohou zlepšit svět.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku